Udało się…Wiemy kim jest tajemnicza kobieta ze zdjęcia.

Zdjęcie wykonano w 1982 roku podczas pracy przy maszynie do szycia w fabryce Vistuli w Krakowie. Młodą smutną szwaczką okazała się być pani Michalina, która pochodziła z Ochotnicy Górnej na Podhalu. Dziś ma 56 lat i mieszka na Pomorzu Zachodnim.

 

Kobieta miała niespełna 18 lat kiedy Chris Niedenthal zrobił jej zdjęcie. Pani Michalina pochodzi z Ochotnicy Górnej i przez sześć lat pracowała w fabryce Vistuli. Jako młoda osoba przeprowadziła się do Kołobrzegu. Dziś ma 56 lat.

Na zdjęciu z okładki książki Olgi Gitkiewicz rozpoznała ją rodzina.

Byłam smutna, trochę zgaszona, ale teraz bardziej się śmieję. Jaka ja byłam chuda… Tego dnia, gdy robiono nam fotografie wyraźnie nie pamiętam, trochę przez mgłę. Ale w fabryce często były media, np. krakowska telewizja regionalna. Pamiętam, że jednego razu oglądam w telewizji taki materiał, kamera była skierowana na moją maszynę, a mnie akurat tam nie było. Jak ja wtedy żałowałam, że gdzieś wtedy poszłam” !– opowiada pani Michalina

Gdy Olga Gitkiewicz autorka książki “Nie hańbi”, o rynku pracy. Postanowiła wykorzystać fotografię Chrisa Niedenthala. Razem z jej autorem postanowiła odnaleźć kobietę ze zdjęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >