Opętana kobieta? Do sieci wyciekło przerażające nagranie…

Czy ta kobieta jest opętana? Do sieci trafiło przerażające wideo, na którym mężczyzna trzymający w rękach Koran uderza w głowę dziewczynę i przystawia do tej twarzy podpalone zapałki. Tak wygląda sesja egzorcyzmu przeprowadzona w jednym z krajów Azji Środkowej

W sieci opublikowano przerażający film, na którym utrwalono sesję egzorcyzmu, która pochodzi prawdopodobnie z jednego z krajów Azji Środkowej. Na filmie widać, jak mężczyźni trzymają dziwnie zachowującą się dziewczynę, która co jakiś czas syczy i wydaje inne niepokojące odgłosy.

Jedna z osób trzyma w rękach otwarty Koran i czyta modlitwę. Mężczyzna klepie dziewczynę po ramionach oraz głowie, po czym przykłada do jej twarzy zapałki. Pod koniec filmu “opętana” traci świadomość. Prawdopodobnie egzorcysta chciał wygonić z niej tzw. ducha ognia.

Czy ta kobieta jest opętana? Raczej nie. Prawdopodobnie jest chora psychicznie. Przypomnijmy, że na listę Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 zaburzenie transowe i opętaniowe zostało wpisane już w 1994 roku.

Taki pacjent może rzeczywiście przemawiać „obcym” głosem, mówić w innym języku czy wykazywać nieadekwatną do budowy swojego ciała siłę. Wówczas psychiatra nie biegnie po wodę święconą czy egzorcystę, tylko kieruje takiego pacjenta do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >