PANIKA i masowa ewakuacja w stolicy naszego sąsiada! Co się dzieje?!

W stolicy naszego sąsiada, miejscowe służby informują o wielkiej ewakuacji. Jest realne zagrożenie bombowe w słynnym teatrze. Zagrożone są również sąsiadujące z nim budynki. 

3,5 tysiąc osób ewakuowano z Teru Wielkiego, który znajduje się w centrum Moskwy. W jednej z głównych sal odbywał się koncert z okazji setnej rocznicy Wielkiej Październikowej Rewolucji Socjalistycznej.

Władimir Urin, dyrektor generalny Teatru Wielkiego potwierdził doniesienia o ewakuacji.

– Usługi są sprawdzane, nie mogę już rozmawiać – pracuję w Ministerstwie Sytuacji Nadzwyczajnych – powiadomił TASS dyrektor generalny.

Hotel Metropol znajdujący się blisko teatru również jest narażony na uszkodzenia w przypadku ewentualnej eksplozji. Ponadto dom towarowy. Z tych dwóch obiektów również ewakuowano ludzi. Podobnie jak w teatrze i tam na miejscu znajdują się służby z psami tropiącymi. Poszukują materiałów wybuchowych.

Od 11 września Rosję trapi problem anonimowych telefonów informujących o podłożonych ładunkach wybuchowych. Od tego czasu z różnych miejsc ewakuowano już prawie 1,5 miliona ludzi. – podaje Pikio.pl

Źródło: tass.ru, Pikio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >