PILNE: PiS i Kukiz chcą wspólnie odzyskać Warszawę! PO w ciężkim szoku

To ogromne zaskoczenie, a zarazem ogromna szansa dla prawicy na wyrwanie Warszawy z rąk Platformy Obywatelskiej, która od wielu lat zajmuje Ratusz. Sympatycy ugrupowań prawicowych nie ukrywają podekscytowania.

Już od kilku dni trwa akcja „pompowania” Rafała Trzaskowskiego z PO. Poseł ten został właśnie zgłoszony jako kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

Ma zastąpić na tym stanowisku Hannę Gronkiewicz-Waltz, która od 12 lat rządzi w stolicy. Za jej rządów dochodziło do wyjątkowo brutalnych przestępstw reprywatyzacyjnych. PO uznała więc – słusznie zresztą – że HGW jest już „spalona” i trzeba poszukać nowego kandydata, by „nie oddać Warszawy Prawu i Sprawiedliwości”.

Lewicowo-liberalne media już teraz publikują sondaże, według których Trzaskowski miałby pokonać wszystkich oponentów. Siły konserwatywne chcą odpowiedzieć po swojemu.

Wystawienie kandydatury Rafała Trzaskowskiego oraz zapowiedź porozumienia PO, Nowoczesnej i PSL w wyborach na prezydenta Warszawy, być może skłoni do współpracy PiS i Kukiz’15. – Jeżeli tak będzie to jest duże zagrożenie, że pan Trzaskowski może wygrać – ocenia Adam Andruszkiewicz z Kukiz’15. W programie „Woronicza 17” w TVP Info zasugerował on wystawienie wspólnego kandydata przez jego ugrupowanie i Zjednoczoną Prawicę. – Być może trzeba będzie rozważyć, aby wystawić taką osobę, która wygra – stwierdził poseł.

Taki ruch PiS i ruchu Kukiza zdecydowanie zwiększyłby szanse na odsunięcie od władzy Platformy Obywatelskiej. Nie ulega wątpliwości, że wygrana Rafała Trzaskowskiego oznaczałaby kontynuację polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz i zacieranie śladów pozostałych w Ratuszu po złodziejskiej reprywatyzacji oraz innych stołecznych aferach.

Liberalna opozycja prawdopodobnie nie brała takie scenariusza pod uwagę. Wiele mówiło się bowiem w ostatnim czasie o tym, że ruch Kukiz’15 zbliża się to tzw. „totalnej opozycji”.

2 komentarzy do “PILNE: PiS i Kukiz chcą wspólnie odzyskać Warszawę! PO w ciężkim szoku

  • 5 listopada 2017 at 17:56
    Permalink

    Na jakiej podstawie redaktor tego propagandowego portalu twierdzi, że wygrana Trzaskowskiego to kontynuacja rządow HGW? To, ze byl kiedys szefem jej sztabu wyborczego nie znaczy, ze musi dokładnie tak samo rządzic jak ona. Trzaskowski to mądry, inteligentny, przyzwoity czlowiek, z klasą i obyciem, doświadczony dyplomata który dużo w życiu osiągnął. Mam nadzieje, ze zostanie prezydentem Warszawy!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >