Uwaga! Powietrze nad Polską jest ZATRUTE! Apelują o nie otwieranie okien!

Ostatnio temat, jak bumerang powraca jak tylko zbliża się sezon grzewczy. Duże miasta w Polsce borykają się z absurdalnie wysokim poziomem skażenia powietrza.

Samorządowcy oraz politycy zasiadający w Sejmie deklarują zmiany i działania mające na celu zniwelowanie problemu, jednak póki co nie widać żadnych rezultatów.

Smog – bo o niego chodzi, ponownie spowił duże miasta, mimo że to dopiero początek sezonu grzewczego. Normy zostały już przekroczone wielokrotnie.

Eksperci doradzają aby nie wietrzyć zbyt często mieszkań, oraz w miarę możliwości zakładać jakaś maskę na twarz aby nie wdychać do płuc pyłu znajdującego się w powietrzu. Wdychanie skażonego smogiem powietrza porównywalne jest do nałogowego palenia.

W Łodzi czujnik wskazał, że norma została przekroczona aż o 1000%.

– W pierwszym roku zlikwidowaliśmy ponad 700 pieców. To dobra wiadomość, bo to 2,5 miliona kilogramów węgla mniej w najbliższym sezonie grzewczym – powiedział rzecznik miasta, Marcin Masłowski.

Efekty do skali zaangażowania są marne, bowiem miasto wydało na walkę z zanieczyszczeniami już blisko 3 miliony złotych! Są to dopłaty dla mieszkańców, którzy zdecydowali się na podłączenie do miejskiego systemu grzewczego rezygnując z pieców opalanych węglem i drewnem.

W budżecie na ten cel przeznaczono 9 milionów złotych jednak nie wiadomo, czy uda się osiągnąć zamierzony efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >