Tego nie przewidział nikt. Nowy kandydat PiS na prezydenta Warszawy!

Nie Patryk Jaki, nie Małgorzata Wassermann, nie Jacek Sasin, a ktoś zupełnie sensacyjny. Jak dowiedział się dziennik „Fakt”, w obozie Zjednoczonej Prawicy zrodził się nowy pomysł, który zaskoczy prawdopodobnie absolutnie wszystkich.

Wielki sukces komisji reprywatyzacyjnej spowodował, że zaczęto powtarzać, iż kandydatem na prezydenta stolicy z poparciem PiS może być szef komisji Patryk Jaki. W gronie „prawie pewniaków” wymieniania była też przewodnicząca komisji ds. Amber Gold – Małgorzata Wassermann.

Ale politycy PiS mówią także o innym scenariuszu: o prezydenturę stolicy miałby zawalczyć sam Zbigniew Ziobro. Politycy PiS, z którymi rozmawiał Fakt przyznają, że Ziobro walcząc o prezydenturę w stolicy mógłby zrealizować swoje marzenie: pójść drogą Lecha Kaczyńskiego, który z fotela ministra sprawiedliwości, przez prezydenturę stolicy, wystartował w wyborach na prezydenta Polski.

Jak wiemy – Lech Kaczyński startował z powodzeniem. Ten fakt musi być motywujący dla ministra Ziobry. Choć na razie dość sceptycznie wypowiada się o swoim ewentualnym starcie w najbliższych wyborach samorządowych, to naciski wewnątrz obozu rządzącego bez wątpienia mogłyby go przekonać.

PiS szuka coraz to nowszych rozwiązań w walce o warszawski Ratusz – sondaże nie dają politykom tego ugrupowania zwycięstwa w stolicy. Ale sukces komisji reprywatyzacyjnej zmienia sytuację.

Patryk Jaki pytany ostatnio o możliwość startu stwierdził, że „niczego nie wyklucza” – co utwierdziło wielu z Prawie i Sprawiedliwości w przekonaniu, że „ziobryści” chcą zawalczyć o Warszawę. Start samego ministra może zostać ogłoszony w ostatniej chwili – podaje „Fakt”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >