Nie żyje jedna z najniebezpieczniejszych kobiet na świecie! Świat odetchnął z ulgą

Nie żyje “Biała Wdowa”, jedna z najpilniej poszukiwanych kobiet – terrorystów na świecie, niebywale brutalna i bezwzględna kobieta. Najprawdopodobniej poniosła śmierć nieopodal granicy z Syrią podczas jednego z amerykańskich nalotów.

Sally Jones, Brytyjka była jedną z najbardziej poszukiwanych terrorystek na świecie. Co prawda Pentagon jeszcze oficjalnie nie potwierdził, że faktycznie zginęła, jednak coraz częściej do mediów dostaje się ta informacja. Ona i jej 12-letni syn, który również był mocno radykalizowany, mieli zginąć jeszcze w czerwcu tego roku.

Przydomek “Biała Wdowa” został jej nadany po śmierci jej męża, który wraz z całą rodziną dołączył do dżihadystów.

Jones zajmowała się rekrutacją kobiet w szeregi tzw. państwa islamskiego. Werbowała nowych żołnierzy w mediach społecznościowych. Nie wiadomo do tej pory ile osób udało się jej nakłonić do wstąpienia w organizację terrorystyczną.

Sally namawiała również to organizowania zamachów w krajach, z których pochodziły werbowane osoby. Koordynowała akcje, instruowała w jaki sposób w domowych warunkach stworzyć ładunek wybuchowy i konkretnej sile rażenia.

źródło: Pikio.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >