Parują ci szyby w samochodzie? Jest na to GENIALNY sposób! Każdy ma to w domu – kosztuje mniej niż 1 zł

Zaparowane szyby w deszczowy dzień? Znasz to? Nie ty jeden. Im starsze uszczelki w samochodach tym większa wilgoć wewnątrz. Nie musisz kupować specjalnych pochłaniaczy. Gotowe i niezawodne sposoby masz w domu!

Trudno jednoznacznie określić, skąd bierze się para na oknach samochodów. Przyczyn może być wiele: od wody naniesionej z zewnątrz, przez niesprawny układ wentylacji, po zaniedbane wnętrze. Niezależenie od czynnika, efekt jest ten sam. Kierowca ma ograniczone pole widzenia.

Najprostszym sposobem na wyczyszczenie szyb – poza manewrowaniem szmatką – jest włączenie klimatyzacji. W samochodach jej nie posiadających należy uchylić okno i ustawić nawiew ciepłego powietrza na przednią szybę. Niemniej, przy następnej podróży konieczne będzie powtórzenie procedury, co na dłuższą metę może być uciążliwe.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest przeciwdziałanie. Na rynku można znaleźć wiele gotowych rozwiązań, które mają zapobiec zbieraniu się pary na szybach. To tzw. “antypary”. Można też kupić pochłaniacz wilgoci.

Da się załatwić sprawę prościej i to od razu

Niektórzy twierdzą, że “antyparę” można zastąpić ziemniakiem lub cebulą. Wystarczy przekroić warzywo i wysmarować nim powierzchnię szyby. Następnie wycieramy ją i gotowe, para nie powinna zbierać się w tak zabezpieczonym miejscu. Przetestowaliśmy oba sposoby i radzimy wybrać ziemniaka. Ma przyjemniejszy zapach, po wytarciu zostawia mniej smug i dużo lepiej chroni przed parą.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest użycie pianki do golenia. Przepis jest podobny. Nakładamy ją na szybę, a następnie wycieramy do sucha. Działa nieporównywalnie lepiej od cebuli i nieco skutecznej od ziemniaka. Niezależnie od wyboru “broni”, szybę warto przecierać w ten sposób co kilka dni.

Z kolei dobrą alternatywą dla pochłaniacza wilgoci będzie odpowiednio przygotowana skarpetka lub poszewka. Do takiego “worka” wsypujemy sól, ryż lub żwirek dla kota, zawiązujemy i umieszczamy gdzieś we wnętrzu. To rozwiązanie dodatkowo pozwoli nam pozbyć się brzydkich zapachów z samochodu. Zawartość dobrze zmieniać co jakiś czas, żeby “pochłaniacz” zachował swoje właściwości.

Proponowane rozwiązanie z pewnością pomogą ograniczyć osadzanie się pary.

Jeden komentarz do “Parują ci szyby w samochodzie? Jest na to GENIALNY sposób! Każdy ma to w domu – kosztuje mniej niż 1 zł

  • 12 października 2017 at 17:45
    Permalink

    Jeżeli parują ci szyby w samochodzie to znam sposób który kosztuje mniej niż 1,00 zł. Włącz nawiew na szybę !!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >