Nie żyje znana i uwielbiana polska aktorka… Polska w żałobie

Jak poinformował za pośrednictwem strony internetowej ZASP Witold Sadowy, artystka odeszła 6 października 2017 roku we śnie. Perczyńska miała 89 lat.

“Ostatni raz widzieliśmy się w czwartek, 31 sierpnia, na pikniku w Domu Aktora. Był piękny słoneczny dzień. Ucałowaliśmy się i wyściskali serdecznie. Uśmiechała się. Powiedziała mi, że prawie już nie widzi. Z chodzeniem też miała poważne problemy.  Poruszała się przy pomocy balkonika. Z młodzieńczej, pięknej Zosi pozostała piękna starsza pani z licznymi chorobami. Niech mi nikt nie mówi, że starość jest piękna, bo to nieprawda” – napisał Witold Sadowy aktor i przyjaciel Perczyńskiej.

Zofia Perczyńska współpracowała z radiem i telewizją. Zagrała m.in. w „Celulozie”, „Pod gwiazdą frygijską” i „Pierścieniu księżnej Anny”. Ostatni raz można było zobaczyć ją jako Matyldę w filmie „Jeszcze nie wieczór” i matkę Zdzisława Beksińskiego w „Ostatniej rodzinie”.

Gdy aktorka przeszła na emeryturę, zamieszkała w Skolimowie w Domu Aktora. „Wciąż żyła teatrem. Została kronikarzem Skolimowa. Pisała teksty o życiu pensjonariuszy, o wydarzeniach i żegnała kolegów w Biuletynie Teatralnym ZASP –u.

Czytała książki, oglądała telewizję i interesowała się wszystkim – zakończył swój wpis Sodowy.

Zofia Perczyńska odeszła dokładnie w rocznicę swojego debiutu teatralnego – 6 października. Aktorka pierwszy raz pojawiła się na scenie 6. października 1946 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdyni. Perczyńska zagrała w sztuce „Mickiewiczowskie ballady” w reżyserii Haliny Gall.

Artystka miała 89 lat.

Jeden komentarz do “Nie żyje znana i uwielbiana polska aktorka… Polska w żałobie

  • 12 października 2017 at 15:11
    Permalink

    Niech spoczywa w spokoju 1

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >