Świat w SZOKU! Niech prezydent żegna się z rodziną! Madryt chce użyć “przycisku nuklearnego”!

Takiego zwrotu nikt się nie spodziewał. Madryt grozi użyciem “broni atomowej: Wewnątrz kraju szykuje się konflikt jakiego Europa dawno nie widziała. Prezydent Katalonii na celowniku. 

Mimo tego, ze wciąż nie znamy decyzji ws. ogłoszenia niepodległości Katalonii, ten dzień z pewnością przejdzie do historii.

Wszyscy pamiętamy w jakiej atmosferze odbywało się referendum niepodległościowe. Ataki policjantów na osoby głosujące, likwidowanie punktów wyborczych, niszczenie wypełnionych kart. Zamieszki na ulicach… To jest demokracja według UE?

Prezydent Katalonii Carles Puigdemont z racji tego, że ostatecznie frekwencja wyniosła poniżej 50% wciąż zastanawia się jaką decyzję podjąć. W tym samym czasie Madryt jest gotowy do natychmiastowej reakcji w momencie podjęcia tej arcyważnej decyzji.

W Madrycie najczęściej cytowanym artykułem jest art. 155 konstytucji. Zezwala on na „przyjęcie niezbędnych środków, by zobowiązać do przymusowego przestrzegania obowiązków” jakie wpisane są w konstytucję.

– Co stanie się potem, zobaczymy, bo to jest przycisk nuklearny. To jest w gruncie rzeczy demolowanie domu, by ugasić pożar. Tego się obawiam, bo potem wszystko jest możliwe – mówi człowiek z otoczenia prezydenta, europoseł z ugrupowania Convergencia i Unió.

Użyci art. 155 sprawi całkowite zatrzymanie procesu autonomizacji Katoloni. Wtedy możliwe będzie aresztowanie “samozwańczego” prezydenta oraz w jego miejsce wstawienia tego “wygodnego” dla rządu.

– Trudno będzie tego uniknąć. To oczywiście przy założeniu, że katalońscy nacjonaliści się nie cofną. Ale nic nie wskazuje na to, by mieli to zrobić – mówi Francisco de Borja Lasheras, ekspert Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych w Madrycie.

 

źródło: Pikio.pl

2 komentarzy do “Świat w SZOKU! Niech prezydent żegna się z rodziną! Madryt chce użyć “przycisku nuklearnego”!

 • 10 października 2017 at 23:18
  Permalink

  Nacjonalisci…katalonscy? A co z nacjonalistami hiszpanskimi?

  Reply
 • 10 października 2017 at 23:43
  Permalink

  Dziennikarze tytułujący tak mocno mniej znaczącą informację wprowadzają w błąd czytelnika dla taniej sensacji. Przestaję czytać ten portal.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >