To koniec niemieckich gigantów w Polsce! PiS stracił cierpliwość! [WIDEO]

Niemieckie sieci handlowe wdarły się na polski rynek w tempie błyskawicznym, tuż po naszym wejściu do Unii Europejskiej. W ciągu dosłownie kilku lat giganci zza zachodniej granicy zalali Polskę swoimi sklepami zarówno spożywczo-przemysłowymi, jak i ściśle branżowymi.

To nie podoba się Prawu i Sprawiedliwości. Politycy obecnie rządzącego ugrupowania – z Beatą Szydło na czele – już przed wyborami parlamentarnymi wspominali o zachodnich marketach, które skutecznie wyprowadzają z Polski wielomiliardowe zyski.

Sprawą od wielu miesięcy na poważnie zajmuje się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Jednak nie są to już tylko pohukiwania na niemieckie czy francuskie sieci. Ze strony rządowej wychodzą już kroki oficjalne.

I choć posłanka Pawłowicz nie jest w rządzie, to jest bardzo ważną postacią Prawa i Sprawiedliwości. Faktem jest, że w partii Jarosława Kaczyńskiego nikt nie może pozwolić sobie na tak odważne zapowiedzi bez konsultacji z liderem ugrupowania. Posłanka Pawłowicz opisała kwestię niemieckiej hegemonii handlowej w Polsce na swoim facebookowym profilu.

Zdaniem posłanki pieniądze, które Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pożyczył właścicielowi sklepów Kaufland na ekspansję sieci w Polsce to „łamanie zasad konkurencji”. Do swoich racji przekonała prezesa NBP, który włączył się tę walkę. Jej zdaniem pożyczka jest bezprawna, łamie zasady równej konkurencji i niszczy polskie firmy prywatne. Chodzi o 100 mln euro, które Grupa Schwarz pożyczyła od EBORU w styczniu 2017 roku.

Krystyna Pawłowicz zwraca uwagę, że EBOR nie jest zwykłym bankiem komercyjnym i może wspierać głównie inwestycje służące rozwojowi sektora prywatnego oraz ochronę środowiska, a – jej zdaniem – działalność sieci Kaufland nie ma z tym związku.

Polityk PiS zwróciła się w tej sprawie do prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego.

Prezes NBP zajął się sprawą w trybie pilnym. Nowy, wyznaczony przez prezesa przedstawiciel Polski w EBOR, pani Wioletta Barwicka, która od 3 VII tego roku jest jednym z dyrektorów wykonawczych w EBOR, na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu tego banku przedstawi list Prezesa NBP z pytaniami dotyczącymi bezprawnych praktyk pożyczkowych EBOR-u” – relacjonuje.

Wygląda na to, że rząd planuje zrepolonizować nie tylko media i banki, ale i poważnie ułatwić polskim sieciom marketów walkę z zachodnią konkurencją. Szefowie poszczególnych resortów niezmiennie zapowiadają, że chcą, by polscy przedsiębiorcy byli liczącymi się na europejskim rynku graczami w wielu sektorach gospodarki.

5 komentarzy do “To koniec niemieckich gigantów w Polsce! PiS stracił cierpliwość! [WIDEO]

 • 11 października 2017 at 19:47
  Permalink

  Wypędzić to dziadostwo z Polski! Albo płacą Polakom tak jak swoim albo niech podatki u nas płacą. A najlepiej to oba naraz

  Reply
 • 30 października 2017 at 18:57
  Permalink

  No i opodatkowali i co?? Przeniosą podatek na klienta…. Zapłacimy go MY!!

  Reply
 • 30 października 2017 at 21:31
  Permalink

  Nie filozofuj tylko wspieraj swojego- to za 20 lat bd następne pokolenie miało lepiej. To jest cyrk że robią nas na lewo i prawo. Wolimy iść do marketów i oddawać własne pieniądze żeby wspierać inną gospodarkę. Tak nie może być że to my nie mamy na tym korzyści tylko zachodni przedsiębiorcy. Jak nie chcesz za 20 lat żeby Twoje dzieci musiały wyjeżdżać z tego kraju, to wspieraj miejscowe sklepy. W Polsce jest po prostu taka mentalność żeby nie dać zarobić sąsiadowi z bloku. To do niczego nie prowadzi. Zobacz jak się zmieniło przez okres jaki jesteśmy w Unii, a jak było kiedyś. Wychodziłeś na Częstochowe miałeś na alejach jakieś sklepy. Teraz idąc w stronę jasnej góry tylko SKOK STEFCZYKA, ING, WBK, PKO , PROVIDENTY itp. Dążymy do tego by być niewolnikami we własnym kraju.

  Reply
 • 1 listopada 2017 at 10:05
  Permalink

  Czy antypolski pad to podpisze? Nie jestem przekonany.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >