Polski poseł rozniósł Europarlament! Eurokratów ZATKAŁO! [WIDEO]

Nietęgie miny mieli zachodni eurodeputowani i wysłannicy Niemiec czy Francji. To kolejne historyczne przemówienie europosła z Polski. Historyczne, bo jeszcze nikt – może z wyjątkiem Janusza Korwin-Mikkego i Nigela Farage – tak odważnie, na forum międzynarodowym, nie wytykał zachodnim przywódcom nieudolności.

W Europarlamencie odbyła się debata przez zbliżającym się Szczytem Rady Europejskiej 19 i 20 października. W Strasburgu w imieniu Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów wypowiedział się współprzewodniczący EKR Ryszard Legutko.

– Rzeczywiście, Kanclerz Merkel należą się gratulacje, gdyż zwyciężyła po raz czwarty, co samo w sobie jest godne uznania, ale także zwyciężyła po podjęciu najgorszej politycznej decyzji w swoim życiu, to znaczy otwarcia europejskich granic, bez jakiejkolwiek konsultacji. Tyle w temacie solidarności – dociął niemieckiej kanclerz europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

– I choć triumf Angeli Merkel był sukcesem, powinien być wszak także rozpatrywany jako dzwonek alarmowy dla Europy. Dwie główne partie uzyskały przecież najgorszy wynik od wielu lat – podobny scenariusz obserwowaliśmy zresztą również kilka miesięcy temu we Francji – zauważył Polak.

Ryszard Legutko zwrócił uwagę na pęknięcie w – jak się dotąd wydawało – monolitycznej strukturze politycznej państw takich jak Niemcy czy Francja, co jego zdaniem może zwiastować narodziny swoistego pluralizmu w zachodniej części UE.

– Według mnie – jak sądzę wielu z Państwa nie podziela mojego zdania – to dobrze i szkoda, że tak późno, biorąc pod uwagę duszną atmosferę europejskiej polityki, brak jakiejkolwiek poważnej debaty i zwyczaj zastraszania każdego, kto śmie wyrażać inną opinię – stwierdził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >