Jej sekret wyszedł na jaw dopiero po śmierci! Nikt jej o to nie podejrzewał. Prawdę znała tylko jej matka…

Krystyna Feldman zmarła 11 lat temu. Widzowie znali ją głównie z roli “babki” w komediowym serialu “Świat według Kiepskich”, jednak aktorka na swoim koncie miała wiele sukcesów teatralnych. Swój kunszt aktorski pokazała w genialnej produkcji “Mój Nikifor”. Dziś, gdyby żyła, miałaby 101 lat.

Prywatnie Krystyna Feldman była osoba skromną i skrytą. Nie znosiła błysków fleszy i zawsze stanowczo protestowała gdy ktoś nazywał ją gwiazdą.

Nie obnosiła się ze swoimi sukcesami, robiła to co kocha. W wywiadach których udzielała, dzieliła się pasją do aktorstwa jednak zawsze gdy tematy schodziły na jej życie prywatne -rozmowy ucinała, bądź sprytnie zmieniała temat. Teraz po latach, po jej śmierci okazało się, że skrywała wiele tajemnic.

Dwie metryki

Przede wszystkim do tej pory nie wiadomo kiedy dokładnie się urodziła, ponieważ aktorka w zależności od sytuacji, posługiwała się dwoma metrykami. Według pierwszej urodziła się 1 marca 1916 roku we Lwowie. Według drugiej – dokładnie cztery lata później. Do śmierci nie wyjawiła, która data jej urodzin jest ta właściwą.

– Ten wielki sekret zabrała ze sobą do grobu – mówił w „Na Żywo” jej kolega z teatru, Michał Grudziński.

Ferdynand Feldman, jej ojciec, był aktorem teatralnym. Zmarł na cukrzycę gdy Krystyna była jeszcze malutka. Jej matka, śpiewaczka operowa, aby przeżyć – udzielała lekcji śpiewu. Dopiero po 10 latach zdecydowała się ponownie wyjść za mąż.

Będę aktorką

Jak sama wspominała, o tym, że zostanie aktorką zdecydowała tuz po przekroczeniu progu teatru, w którym kiedyś grał jej ojciec.

Udało jej się namówić rodziców na opłacenie lekcji aktorstwa u profesora Janusza Strachockiego. Ten początkowo uważał, że Krystyna Feldman marnuje swój czas i nie ma za grosz talentu, jednak poprzez swój upór i ciężka pracę, młoda ambitna i zdeterminowana Feldman szybko sprawiła, że zmienił zdanie.

Zdała egzamin eksternistyczny, otrzymała angaż w lwowskim teatrze. Jej kariera została przerwana przez wybuch wojny. Wtedy wstąpiła w szeregi AK. Wspominała jedna sytuację z tamtych czasów, gdy szła ulica i wypadł jej pistolet. Zdążyła podnieść go w ostatniej chwili zanim minął ją niemiecki patrol. Była tak przerażona, że…

…CZYTAJ DALEJ…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >