Polacy w szoku! Nie uwierzysz kto PRZECHODZI do PiS!

Polska scena polityczna staje na głowie. Mamy do czynienia z zalążkiem rewolucji, bo przejście z Nowoczesnej Ryszarda Petru do Prawa i Sprawiedliwości jest czymś, co teoretycznie nie ma prawa mieć miejsca.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego rządzi Polską od blisko dwóch lat i – wbrew temu, co przewidywała opozycja – jego poparcie nie spada, a wręcz przeciwnie. PiS we wrześniowych badaniach po raz pierwszy w historii przekraczał 40 proc. poparcia.

Do Prawa i Sprawiedliwości przeszły już dwie posłanki z koła Republikanie – Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska. Lecz o ile ich postulaty w większości są zbieżne z polityką PiS, to ideologia Nowoczesnej jest czymś kompletnie odwrotnym.

Portal wPolityce.pl przytoczył fragmenty rzekomych rozmów, które mają dowodzić przyszłych roszad. Zmiany te mogą okazać się dla neoliberalnej opozycji zabójcze.

– Od jakiegoś czasu wysyła takie sygnały, puka do naszych drzwi… W Nowoczesnej też jest spychany na margines przez Petru, więc wydaje się, że prędzej czy później do tego dojdzie. Oczywiście, najpierw przejdzie przez ścieżkę „niezależnego” po wyjściu z macierzystego klubu – brzmi fragment rzekomej rozmowy dwóch parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Mowa o Zbigniewie Gryglasie. Poseł Nowoczesnej w połowie września wystąpił na mównicy sejmowej z opaską Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) na ramieniu. Dostał za to naganę od Ryszarda Petru. Mówił też o przywiązaniu do symboli, co bardzo nie spodobało się zarówno szefostwu .N, jak i wszystkim neoliberałom.

Jednak – ku zaskoczeniu wielu miłośników polityki – na jednym pośle może się nie skończyć. W kuluarach sejmowych mówi się także o kilku innych posłach formacji Petru, którzy chcą zmienić partyjne barwy. Na członkostwo w PiS zacierają zapewne ręce również niektórzy parlamentarzyści Kukiz’15. Partia rządząca kusi potencjalnych bohaterów takich transferów wysokim poparciem i perspektywą długoletnich rządów.

źródło: pikio.pl / wPolityce.pl

2 komentarzy do “Polacy w szoku! Nie uwierzysz kto PRZECHODZI do PiS!

 • 2 października 2017 at 17:09
  Permalink

  Nowoczesny do PiSu? To tak jakby wilk chciałby zapisać się do stadka owiec na kółko różańcowe. A tak poważnie, to chyba pisowcy nie zamierzają godzić się na masowe przyjmowanie koni trojańskich?

  Reply
 • 2 października 2017 at 19:36
  Permalink

  A ten gdzie ,bawi się w konia trojańskiego Won z nim

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >