Potwierdził się najgorszy scenariusz. Zapad 2017 to był tylko pretekst. Polska zagrożona?

Szef ukraińskiego sztabu generalnego generał Wiktor Mużenko przekazał wstrząsające wieści na temat rosyjskich wojsk. Ma to ścisły związek z niedawno – pozornie zakończonymi ćwiczeniami o nazwie Zapad 2017. 

Okazuje się, że Rosja pozostawiła na Białorusi żołnierzy, pomimo wyraźnej deklaracji z ich strony, że nie zamierza tego robić. 

Mużenko udzielił wywiadu agencji Reuters. Powiedział z pełną stanowczością, że Rosjanie pozostawili swoje wojska na terytorium Białorusi. Dla pozoru jedynie wycofała część oddziałów. Wspomniał także, że Moskwa kłamie w sprawie ilości żołnierzy jacy brali udział w ćwiczeniach. W rzeczywistości było ich dużo więcej.

Jak pamiętamy obserwatorzy nie zostali dopuszczeni absolutnie wszędzie, tak więc te sowa mogą być prawdziwe. Putin pokazał osobom z zewnątrz tylko to co chciał żeby zobaczyły.

Mamy informację, że wycofano jedynie pewną część oddziałów z deklarowanych 12500 żołnierzy, z czego 3000 to byli Rosjanie, lecz było ich znacznie więcej – twierdzi wojskowy.

Rosjanie wycofali tylko jednostki sił powietrznych, „by stworzyć wrażenie, że się wycofują”. Jest to rozbieżne z tym co podaje rzecznik białoruskiego ministerstwa, który w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że Rosjanie opuścili Białoruś.

“Ostatni pociąg z rosyjskimi żołnierzami i sprzętem opuścił Białoruś wczoraj”- informuje Reuters.

Białorusko-rosyjskie manewry Zapad-2017 odbywały się w dniach 14-20 września na terytorium obu państw. Ćwiczenia zwiększyły zagrożenie nie tylko Ukrainy, ale także graniczących państw nadbałtyckich.

Problem ten dostrzegła rzeczniczka NATO Oana Lungescu, która przyznała, że skala i zakres ćwiczeń Zapad “znacznie przekroczyły” to, co zapowiadała Rosja.

za: onet.pl

4 komentarzy do “Potwierdził się najgorszy scenariusz. Zapad 2017 to był tylko pretekst. Polska zagrożona?

 • 1 października 2017 at 15:15
  Permalink

  Ten sam poziom co wyborcza. Siać propagande i dezinformacje dla kliknięć.

  Reply
 • 1 października 2017 at 19:29
  Permalink

  ROSJA RUSZY NA EUROPE PO MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PILCE NOŻNEJ

  Reply
 • 1 października 2017 at 20:44
  Permalink

  Polska swi.ia podzega do nienawisci

  Reply
 • 2 października 2017 at 11:10
  Permalink

  Fake na bank 😉 dziwne że inne media o tym nie piszą nie siejcie głupot 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >