Tą decyzją PiS wygrało sobie przyszłe wybory! Miliony Polaków w EUFORII!

Miliony ludzi są wniebowzięte po decyzji rządu, która całkowicie zmienia ich sytuację, a przy tym cofa kolejne zmiany wprowadzone – ku rozpaczy setek tysięcy rodzin – przez rząd PO-PSL. 

Polska po wyborach parlamentarnych, które z pokaźną przewagą jesienią 2015 r. wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zmienia się nie do poznania. Mamy też do czynienia z sytuacją bezprecedensową – ugrupowanie obecnie rządzące cieszy się wyższym poparciem, niż przy zwycięskich wyborach. Wtedy niecałe 38 proc., dziś – ponad 40.

Mało tego – tendencja nadal jest wzrostowa. Rząd Beaty Szydło zyskał sympatię Polaków głównie realizując przedwyborcze obietnice. To m.in. program Rodzina 500+, obniżenie wieku emerytalnego, będące w realizacji Mieszkanie+, przeciwstawienie się Brukseli ws. siłowo narzucanych imigrantów, stopniowe podwyższanie kwoty wolnej od podatku i wiele innych.

Teraz konserwatywny rząd uszczęśliwił kolejne miliony polskich obywateli. 2 mld zł przeznaczy jeszcze w tym roku na wypłatę odszkodowań za niewypłacane deputaty węglowe dla 240 tysięcy górniczych rodzin. Każda z nich otrzyma jeszcze w tym roku po 10 tys. zł. – Rodziny górniczych emerytów otrzymają do końca roku 10 tysięcy złotych w ramach rekompensat za utracone deputaty węglowe – poinformował Minister energii Krzysztof Tchórzewski.

− My wręczamy to, co się Śląskowi należy od 2012 roku – powiedział minister. – Dziś sprawa ta znajduje swój finał i możemy poinformować o co prawda jednorazowych, ale znaczących rekompensatach. To, co zabierano emerytom górniczym, dziś decyzją rządu, zwracamy – podkreślił minister energii.

Górnicy to jedna z grup, które najmocniej protestowały, gdy rządy najpierw Donalda Tuska, a później Ewy Kopacz, wyprzedawały i likwidowały kopalnie. Nasi wydobywcy „czarnego złota” bardzo często są jedynymi żywicielami rodziny, a pozbawieni należnych świadczeń, znaleźli się w sytuacji bardzo trudnej.

Biorąc pod uwagę fakt, że poparcie dla ugrupowania rządzącego nie spada, a rodziny górnicze to kolejne setki tysięcy głosów, które prawdopodobnie zostaną oddane na Prawo i Sprawiedliwość, możemy z dużą pewnością stwierdzić, że partia prezesa Kaczyńskiego ma kolejną wygraną w garści.

Jeśli, rzecz jasna, wszystko pójdzie zgodnie z planem.

3 komentarzy do “Tą decyzją PiS wygrało sobie przyszłe wybory! Miliony Polaków w EUFORII!

 • 30 września 2017 at 12:22
  Permalink

  Z tego co pamiętam to PiS obiecał że uzdrowić polskie górnictwo. Jak dotąd nic z tym nie zrobił, no z wyjątkiem kupienia następnych ciemnych ludzi-wyborcow. Co z tego że teraz dostaną po 10 tysięcy jak jutro nie będą mieli co to robić.

  Reply
 • 30 września 2017 at 17:31
  Permalink

  Przecież bez uzdrawiania polskie górnictwo nagle przynosi zyski. Wystarczyło nie kraść.

  Reply
 • 28 października 2017 at 23:16
  Permalink

  Jak pisiory wygrają to trzeba wyrobić sobie vise

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >