Stało się! Dymisja w rządzie PiS! Tego się nikt nie spodziewał

Dymisja wiceministra Jerzego Szmita. Zastępca w resorcie infrastruktury i budownictwa zrezygnował z pracy w rządzie PiS z powodów osobistych. Premier Beata Szydło przyjęła jego rezygnację.

– Podałem się do dymisji z dniem dzisiejszym. Powody są osobiste. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło – powiedział Szmit.

Jerzy Szmit był w rządzie Beaty Szydło od momentu jego powołania. W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa pracował od 2015 roku, gdzie zajmował się kwestiami transportu drogowego. Jak podaje serwis Money.pl, był też odpowiedzialny za kontakty z Federacją Rosyjską.

Były już wiceminister był posłem Prawa i Sprawiedliwości (2011-15), a wcześniej z ramienia partii Jarosława Kaczyńskiego zasiadał w Senacie. Szmit piastował również urząd marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. W swoim CV posiada też doświadczenie samorządowca – był radnym i zastępca prezydenta Olsztyna.

W 2009 i 2015 stracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem liczby punktów za wykroczenia drogowe. Nie wystartował w wyborach parlamentarnych w 2015 r. 20 listopada tego samego roku powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >