Głośno mówił o ZAMACHU w Smoleńsku! Teraz nie żyje. Każdy o nim słyszał

Jurgen Roth napisał dwie książki o katastrofie smoleńskiej, w których twierdził że 10 kwietnia 2010 roku doszło w Smoleńsku do zamachu na zlecenie polskiego polityka. W piątek serwis „The Sofia Globe” poinformował o jego śmierci. Niemiecki dziennikarz zmarł na raka w wieku 72 lat.

Jurgen Roth był niemieckim dziennikarzem śledczym i publicystą. W Polsce zasłynął książkami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej pt. „Tajne akta S.” i „Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat”.

W pierwszej z nich lansował tezę o zamachu w Smoleńsku, którego miały dokonać rosyjskie służby specjalne na zlecenie polskiego polityka. Książka szybko zyskała na popularności wśród prawicowych, polskich publicystów. Autor powoływał się w niej na raport niemieckiego wywiadu BND.

Z kolei w drugiej opublikował raport BND – Niemieckje Federalnej Służby Wywiadowczej, z którego miałoby wynikać, że w prezydenckim samolocie podłożone zostały ładunki wybuchowe, a za operację odpowiedzialne były rosyjskie służby specjalne działające na zlecenie wpływowego polskiego polityka.

W piątek serwis „The Sofia Globe” poinformował o jego śmierci. Jurgen Roth zmarł w wieku 72 lat.

Jurgen Roth autor książki o zamachu w Smolensku nie żyje. Zmarł na raka.

Niemiec urodził się 1945 roku we Frankfurcie nad Menem. Uznawany był za jednego z najbardziej znanych niemieckich dziennikarzy śledczych.

W swoich publikacjach opisywał zagadnienia dotyczące przede wszystkim państwa niemieckiego, ale także innych krajów, jak Turcja i Rosja. W książkach poruszał tematy przestępczości zorganizowanej. Pisał także o różnych powiązaniach w świecie polityki i gospodarki (w jednej z książek poruszył sprawę Gazpromu i powiązań z nim niemieckich polityków, m.in. Gerharda Schroedera) oraz o handlu bronią.

Został członkiem niezależnej organizacji Business Crime Control.

Widział ekshumowane ciała z katastrofy smoleńskiej. “Nie mogłem zadawać pytań”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >