Niemieccy Żydzi WŚCIEKLI po wyborach! Awantura na całego! “Nie było tak od 1949 r…”

Żydzi rozpętują w Niemczech ogromną awanturę. Mówią wprost o największej tragedii dla mniejszości od 1949 r. Nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów do Bundestagu, w których prawicowa, antyimigrancka partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zdobyła blisko 13 proc. głosów i jest trzecią siłą niemieckiego parlamentu. 

Choć niechęć AfD do imigrantów muzułmańskich jest niemieckim Żydom (którzy są coraz mocniej prześladowani przez wyznawców islamu) na rękę, to podejście prawicowego ugrupowania do mniejszości jako takich, jest dla środowisk semickich oburzające.

– Niestety urzeczywistniły się nasze obawy: partia, która toleruje w swoich szeregach skrajnie prawicową ideologię i prowadzi nagonkę na mniejszości w naszym kraju jest teraz obecna nie tylko w prawie wszystkich parlamentach krajowych, ale także w Bundestagu – oświadczył przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Joseph Schuster w niedzielę wieczorem w Berlinie.

Centralna Rada Żydów uważa, że Bundestag stoi przed „największym demokratycznym wyzwaniem od 1949 roku”. – Od naszych demokratycznych sił oczekuję, że odsłonią prawdziwe oblicze AfD i zdemaskują puste, populistyczne obietnice tej partii – powiedział Schuster.

Przewodnicząca Izraelickiej Gminy Wyznaniowej w Monachium i Górnej Bawarii Charlotte Knobloch bardzo martwi się o demokrację:

– Ten wynik jest jak koszmar, który ziścił się na jawie i jest historyczną cezurą. Wejście do Bundestagu partii AfD, która według wstępnych wyników uzyskała około 13 procent, zmieni polityczną debatę i kulturę oraz wpłynie negatywnie na reputację Niemiec na świecie. To istna katastrofa, że demokratycznym siłom nie udało się zdemaskować skrajnie prawicowych podżegaczy – powiedziała.

Decyzję niemieckich wyborców skrytykował też przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >