Pozowała do magazynu dla lesbijek, ale… to nie wszystko! Jest film z jej domu… [FOTO, WIDEO]

Angela Merkel stoi na czele koalicji wyborczej CDU/CSU. Bardzo prawdopodobne, że pozostanie na stanowisku kanclerza Niemiec, które piastuje od 12 lat.

Przez ten czas stała się rozpoznawalna na całym świecie. Ale nie zawsze można mieć pewność, czy to naprawdę ona. W Niemczech mieszka osoba, która do złudzenia przypomina kanclerz.

To Ula Wanecki – Polka, która jest dublerką Angeli Merkel. Telewizja Deutsche Welle przygotowała materiał o Uli Wanecki.

Wyglądem, ubiorem, a także sposobem poruszania się i gestykulacją Ula Wanecki przypomina Angelę Merkel. Gdy przechadza się ulicami, zawsze wywołuje poruszenie: ludzie witają ją, pozdrawiają, a dzieci biegną, by zrobić sobie z nią selfie. Wanecki mieszka w Niemczech od 1985 roku. Przez lata była specjalistką od podatków, ale wszystko zmieniło się podczas przygotowań do imprezy karnawałowej.Wanecki chciał wystąpić w sari (tradycyjna część indyjskiej garderoby), ale w zamówionej przesyłce nie otrzymała jedwabiu tylko poliester. Musiała więc zmienić decyzję i na dwa ni przed balem podjęła decyzję, iż ubierze się jak Angela Merkel.

Znajomi zachęcili ją, by wysłała swoje zdjęcie do agencji dublerów. I choć uznano, że jej podobieństwo jest nieznaczne, to w 2013 roku zadzwonił telefon z pytaniem, czy Wanecki naprawdę jest podobna do Merkel. Później wszystko potoczyło się szybko: występy, sława, udział w serialu “Du bist die Kanzlerin” (Galileo.tv), czy kontrowersyjne sesje zdjęciowe.

Wanecki wzięła m.in. w sesji zdjęciowej dla magazynu dla lesbijek “Straight”. – Nie jestem pruderyjna, ale uznałam tę sesję za wręcz absurdalną. I bałam się, autentycznie, co powie nie tyle mój mąż, ale kanclerz? Zaczęłam czytać o problemach homoseksualistów, o kilkunastu tysiącach zamordowanych w Auschwitz, za orientację seksualną. Wtedy coś we mnie pękło – opowiada Wanecki. Jak sama dodaje, do nowej roli musiała dojrzeć: intelektualnie i politycznie. Pamięta, że bała się, gdy przez Niemcy przetaczała się fala uchodźców. Obecnie coraz lepiej radzi sobie z całą sytuacją i nie zapomina o polskich korzeniach.

Ula Wanecki co roku jest jurorką konkursu “Być Polakiem”. Kobieta wspiera także dom dziecka w Stargardzie. Niektórzy twierdzą, że na rzecz stosunków polsko-niemieckich robi więcej niż politycy. Kiedy poznamy wyniki wyborów dowiemy się, czy pani Wanecki nadal będzie dublerką urzędującej kanclerz.

Polka dublerką Angeli Merkel
Wiele osób nie potrafi rozróżnić pań.

Polka dublerką Angeli Merkel

Polka dublerką Angeli Merkel
Ludzie często pozdrawiają ją na ulicach.

Polka dublerką Angeli Merkel

Polka dublerką Angeli Merkel
Angela Merkel jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie.

Polka dublerką Angeli Merkel

Polka dublerką Angeli Merkel
Rola dublerki okazała się sporym wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >