Morze Śródziemne wyrzuciło na brzeg BESTIĘ! 700 kilo żywej wagi! [WIDEO]

Plażowicze z Calella w Hiszpanii byli zaskoczeni widokiem potężnego żółwia skórzastego, którego morze wyrzuciło na brzeg.

Wydarzenie niesamowite, ale rzeczywistość bardzo smutna. Zwierzę było martwe. Do usunięcia truchła z plaży trzeba było użyć ciężkiego sprzętu. Z 700-kilogramowym żółwiem poradziła sobie dopiero duża koparka.

Zwierzę przetransportowano do wydziału weterynarii lokalnego uniwersytetu. Tam biolodzy przeprowadzą sekcję zwłok. Jak na razie nie jest znana przyczyna śmierci żółwia. Jeśli nie zdechł ze względu na wiek, to drugą najbardziej prawdopodobną wersją jest połknięcie kawałka folii. Żółwie mają tendencję do mylenia jej z pożywieniem.

W Unii Europejskiej żółw skórzasty jest pod ścisłą ochroną. Co ciekawe, to już drugi przypadek spotkania tego wielkiego żółwia w hiszpańskich wodach. Na początku miesiąca inny zaplątał się w sieci rybackie. To zdaniem biologów niezwykle ciekawa sytuacja.

Możliwe, że w Morzu Śródziemnym czeka na nas niespodzianka i gdzieś tutaj znajduje się gniazdo żółwi skórzastych – mówi w rozmowie z lavanguardia.com biolog Pere Alzina z Arenys de Mar, który od lat zajmuje się żółwiami.

Żółwie skórzaste to jedne z największych gadów na świecie. Przerastają je tylko niektóre krokodyle. Potężne żółwie osiągają nawet 2,2 metra długości. Ważą średnio 550 kg. Spotyka się je głównie w wodach tropikalnych.

Jednak z racji zmiennocieplnej natury, pojawiają się też w innych partiach świata – np. u wybrzeży Norwegii, Islandii czy Alaski. Jednego żółwia wyłowiono nawet w Bałtyku w 1966 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >