Opozycja pieje z zachwytu! Merkel uderza w Polskę i odbiera nam…

W szeregach tzw. totalnej opozycji odkorkowali szampany. Odkąd rządzi Prawo i Sprawiedliwość, neoliberałowie w Polsce dochodzą bowiem do wniosku, że im gorzej dla Polski – tym lepiej.

Dlaczego? Ich zdaniem każdy cios od Brukseli czy Berlina przybliży ich do odzyskania władzy, pozbawiając jej ugrupowania obecnie rządzącego. Teraz zacierają ręce na coś, co może całkowicie zepchnąć nasz kraj do defensywy.

„Kluczowe pozostaje pytanie czy Merkel poprze odebranie Polsce części uprawnień członka UE (w tym prawa do głosu), gdyby unijna procedura kontroli praworządności doszła do tego etapu” – zastanawia się główne pismo tzw. totalnej opozycji – Newsweek dowodzony przez Tomasza Lisa.

Dla dziennikarzy i polityków antyrządowych taki ruch zachodu byłby spełnieniem marzeń. Dalej Newsweek pisze: „Wobec kanclerz Merkel można mieć wiele zarzutów, ale jednego nie sposób jej zarzucić – braku przywiązania do wartości i zasad jakie są podstawą UE”.

A jakie zasady i wartości są podstawą UE? Są nią te wyznawane przez człowieka, którego nazwisko widnieje nad wejściem do Parlamentu Europejskiego – Altiero Spinellego.

Spinelli był niebezpiecznym, włoskim komunistą urodzonym na początku XX wieku, zmarłym w latach 80. Jego poglądy były tak skrajnie komunistyczne, że nawet wiele ruchów komunistycznych odmawiało mu przyznania członkostwa.

Wyznawał trockizm, czyli międzynarodowy model komunizmu. Jego marzeniem było przemienienie Europy w jedno, potężne, socjalistyczne państwo.

W ubiegłym roku Angela Merkel, Matteo Renzi i Francois Hollande złożyli kwiaty na grobie Spinellego i kilkakrotnie powtarzali, że to właśnie on był jednym z ojców Unii Europejskiej.

Zachwycali się też podstawowymi wartościami, jakie wniósł do „Wspólnoty”.

3 komentarzy do “Opozycja pieje z zachwytu! Merkel uderza w Polskę i odbiera nam…

 • 20 września 2017 at 12:34
  Permalink

  tak poczytajcie jego manifest z Ventotene – wyjaśni wam wiele, rozwieje wątpliwości i pomoże zrozumieć decyzje “elit” UE i politykę jaką prowadzą i jaką zamierzają prowadzić w niedalekiej przyszłości!

  Reply
 • 20 września 2017 at 16:47
  Permalink

  No ooo to tylko pozostanie wprowadzenie służb celnych na granicę z Polską i kontrolowanie większości żywności która wędruje z eu zachodniej do naszego kraju. Zobaczymy kto na tym skorzysta.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >