To prawdziwa rewolucja! Ta decyzja PiS to przełom w życiu Polaków!

Bardzo dobre informacje dla Polaków – szczególnie młodych – płyną ze strony rządu. Prawo i Sprawiedliwość wdraża właśnie długo zapowiadany pomysł dzięki któremu, w ramach pilotażu programu Mieszkanie+, czynsze w mieszkaniach budowanych m.in. przez BGK Nieruchomości będą o ok. 25 proc. niższe niż średnia rynkowa.

Te wieści bez wątpienia bardzo ucieszą ogromną grupę rodaków, którzy coraz częściej w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, podejmują decyzje o przeprowadzce ze wsi do miast lub ze swojego miasta do innego.

Niestety, w obecnych realiach koszty wynajmu nierzadko pochłaniają 1/3, a nawet połowę pensji młodego człowieka. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach rząd podjął również decyzję o podniesieniu minimalnego wynagrodzenia o 100 zł.

– Wynajem stał się popularny, bo młodzi chętnie przenoszą się za pracą z miasta do miasta – mówi Artur Kościelny z pośrednictwa nieruchomości w Katowicach.

Jednak główną przyczyną mody na wynajem jest to, że wielu Polaków nadal nie stać na kupno własnego mieszkania.

Zarabiający średnią krajową statystyczny Kowalski musi odkładać na 50-metrowe mieszkanie całą pensję nawet przez 9 lat, podczas gdy przeciętny Niemiec potrzebuje na to 3 lata i 4 miesiące.

Dlatego, jak przekonują rządowi wykonawcy, w programie Mieszkanie+ realizowane będą tylko te projekty, które na podstawie prognoz i kosztorysów dają pewność, że czynsze będą o ok. 25 proc. niższe niż średnia rynkowa.

– To szansa dla wszystkich tych, którzy obecnie mieszkają kątem u rodziny albo dzielą miejsce z innymi wynajmującymi w ciasnych mieszkaniach – przekonuje Artur Kościelny BGK Nieruchomości.

Jeden komentarz do “To prawdziwa rewolucja! Ta decyzja PiS to przełom w życiu Polaków!

  • 19 września 2017 at 10:10
    Permalink

    i do tego jeszcze ze 50 obowiązkowych szczepionek….pozdro

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >