Polska w szoku! „Układ gdański” istnieje! W grupę rozkradającą Polskę zamieszani …

Na jaw wyszły szokujące informacje o tzw. „układzie gdańskim”. Nazwiska osób zamieszanych w rozkradanie naszego kraju na wiele sposobów szokują. To m.in. byli prezydenci i premierzy, uwikłani w sieć powiązań.

Temat tzw. układu gdańskiego poruszony został w programie „Bez Retuszu” na antenie TVP Info. To układ polityczno-biznesowy, co do którego istnienia wątpliwości nie ma Krzysztof Wyszkowski – od lat związany z Gdańskiem, działacz opozycji w czasach PRL, jeden z twórców Solidarności.

Tematem wczorajszego programu była afera Amber Gold, poruszona w kontekście przesłuchania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, przed sejmową komisją śledczą. Główne pytanie brzmiało, czy afera Amber Gold mogła wydarzyć się w innym mieście, nż Gdańsk.

Jednym z gości programu był Krzysztof Wyszkowski, legenda Solidarności. Nie pozostawił on złudzeń, co do istnienia w Gdańsku tzw. układu. Wyszkowski podkreślił, że dziś prezydent Adamowicz jest symbolem tego układu, ale – jak podkreślił – to jest słup. – Są ważniejsi od niego, którzy kręcili tym układem, a on korzystał z tego, że go reprezentuje. Był za to wynagradzany, ale nie jest to twórca – ocenił.

Wyszkowski zauważył, jak do tej pory w mediach niewiele się mówiło albo wręcz nie mówiło się wcale o wspomnianym układzie. – Nie mówiło się o „układzie gdańskim”, o korupcji gdańskiej, o uwikłaniu czołowych polityków – reprezentujących Gdańsk – w kryminalne afery, dlatego że Gdańsk był pod ochroną, jako miejsce zamieszkania Lecha Wałęsy, z Gdańska pochodził premier Donald Tusk. Kto miał się odezwać? – zauważył.

– Jeśli mówi się o „układzie gdańskim”, nie sposób nie mówić o Donaldzie Tusku. To jest „dziecko” Lecha Wałęsy, ale i człowiek, który w najpełniejszy sposób rozbudował ten układ, który objął wszystkie rejony i struktury: samorządowe, miejskie, finansowe – podsumował Wyszkowski.

źródło: niezalezna.pl

3 komentarzy do “Polska w szoku! „Układ gdański” istnieje! W grupę rozkradającą Polskę zamieszani …

 • 19 września 2017 at 10:42
  Permalink

  Brak jest jednego zasadniczego wniosku, którego wszyscy się boją. To wszystko zaczęło się w czasie gdy Polska jako państwo w każdej sferze życia było uzależnione od Związku Radzieckiego jako praktycznie 13 republika ! Panuje wtedy reguła nic o nas bez decyzji czerwonych przyjaciół….. Więc głównym prowodyrami tego co się działo w kraju położonym nad Wisłą od 1945 roku do dziś było zawsze sowieckie NKWD, GRU i inne ich tajne służby dające na to przyzwolenie i uczestniczące w tym. Gdańsk, afery Żelazo i setki innych mafijnych działań miało i ma swój początek w Moskwie. Nie bez wiedzy o tym i winy pozostają tutaj służby USA, Niemiec, Izraela, państw Dalekiego Wschodu szkolonych w Polsce.. Czyim i jakim więc poletkiem uprawnym była i jest Polska ???? Boże mniej nas w swej opiece, bo mam wrażenie, że ten koszmar trwa….

  Reply
 • 9 października 2017 at 09:21
  Permalink

  No prosze , Gdańsk kolebka , wczesniej hodowla Sprzedawczyków !

  Reply
 • 12 października 2017 at 18:44
  Permalink

  CZY ISTNIEJE UKŁAD NOWOGRODZKIEJ BO JAK MI SIĘ WYDAJE ZE TAK

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >