Zobacz jak robią Cię w konia! “Inwazja na Polskę?!” Oto cała prawda, o której nikt nie powiedział! [WIDEO]

Konserwatywne media, z „Gazetą Polską” na czele, atakowały nas w ostatnim czasie krzykliwymi tytułami jak: „PUTIN SZYKUJE INWAZJĘ NA POLSKĘ!”. I choć znamy agresywne zapędy prezydenta Rosji (przykładami Gruzja czy Ukraina), to na wstępie należy zaznaczyć, że panika siana przez niektórych dziennikarzy w ostatnich dniach jest na tę chwilę kompletnie bezpodstawna.

To manewry wojskowe Zapad-17, które Rosja przeprowadza na Białorusi sąsiadującej z Polską, były dla niektórych pretekstem do „informowania” Polaków o rzekomym zagrożeniu.

Często też media krzykliwie informują, że jakiś rosyjski samolot OMAL nie naruszył polskiej przestrzeni powietrznej.

Władimir Putin to oczywiście człowiek, który wciąż ma ambicje powiększania terytorium Rosji i przywrócenia jej topowej pozycji w światowej geopolityce, co rzecz jasna w dużej mierze mu się udało.

Nie ulega wątpliwości, że rosyjska głowa państwa nie ma powodów do sympatii czy pobłażliwości wobec Polski. Jednak jego kraj nie ma też żadnych roszczeń terytorialnych wobec nas. O ukraińskim (a dziś rosyjskim) Krymie mówił dużo wcześniej, zanim przeszedł do działania. Roszczenia terytorialne wobec Polski mają za to Ukraińcy i Niemcy.

Ci pierwsi mówią o nich coraz głośniej – interesuje ich m.in. Przemyśl i Chełm.

Ale czy przywódca Federacji Rosyjskiej chciałby zaatakować militarnie Polskę? Tego – oprócz samego Putina – nie wie nikt. Jednakże przyjmując, że by chciał, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jest aż tak głupi, by napadać na państwo będące w NATO i Unii Europejskiej?

W dodatku tak cenione przez Amerykanów za szczególne zaangażowanie w Sojusz Północnoatlantycki?

Wielu uważa, że Putin knuje rozpoczęcie trzeciej, makabrycznej wojny światowej. Miałby wraz z Chinami i m.in. Iranem zaatakować Europę angażując dziesiątki milionów żołnierzy. Jednak mało kto jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaki interes Rosja miałaby w rozpętaniu tak potężnego konfliktu.

Dodatkowo niezwykle silne Chiny, które najczęściej stawiane w roli głównego sojusznika Putina, wciąż się rozwijają – zresztą w zastraszającym tempie – czy zatem Pekin ochoczo poszedłby na wojnę z całym zachodem?

To, że żeby dobierać się do państw bałtyckich i okolic, Putin musiałby najpierw zaatakować USA (a to jest bardzo mało prawdopodobne) doskonale objaśnia poniższy film:

ZOBACZ WIDEO I CZYTAJ WIĘCEJ>>

Jeden komentarz do “Zobacz jak robią Cię w konia! “Inwazja na Polskę?!” Oto cała prawda, o której nikt nie powiedział! [WIDEO]

  • 18 września 2017 at 10:47
    Permalink

    Wszystko pięknie, ale cała koncepcja dr facto opiera się na tym że Europa / tak ogólnie-bo głównie mówimy o Polsce / zostanie zaatakowana niekonwencjonalnymi środkami, a to wcale nie jest konieczne bo zdobycie terytorium Polski, jak wyliczają eksperci zajęłoby nie więcej niż 72 -84 godziny. Kolejne ,,radosne założenie” to przekonanie o reakcji na atak skierowany w Europę, przez USA… No nie jestem pewny czy to taki pewnik, w teorii powinno tak być, jednak gdy kongres zdecyduje ze to się nie opłaca, wyślę noty dyplomatyczne i … podejmie rozmowy na temat normalizacji sytuacji. Znów ktoś powie ze nie będą ich żołnierze ginąc za Warszawę i sorry … chłodna kalkulacja ze trzeba skupić się na swoim terenie i nie narażać wiec i prowokować niepotrzebnie do ataku na niego, Ameryka okopie się u siebie i tyle. Przecież se facto ich nikt nie atakuje wiec nie mogą stać się agresorami.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >