Pilne! HGW może zostać aresztowana! Prawda wyszła na jaw…

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz robi wszystko, by utrudnić pracę komisji weryfikacyjnej, która – można powiedzieć – bada jej sprawę. Chodzi oczywiście o dziką reprywatyzację nieruchomości w stolicy. Przestępczy proceder trwał przez wiele lat.

Hanna Gonkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, próbuje ukryć ważne dokumenty dotyczące reprywatyzacji – tak uważają członkowie komisji weryfikacyjnej. Prezydent nie ma sobie nic do zarzucenia. Według niej te dokumenty nie są związane z aferą.

Pierwszy zestaw dokumentów, którego komisja nie otrzymała od ratusza, to są tzw. metryki do postępowań administracyjnych. Zawarte są w nich wszystkie informacje na temat tego, jakie czynności w danym postępowaniu były podejmowane przez władze Warszawy.

Zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego do każdych akt dołączona jest taka metryka – powiedział podczas konferencji prasowej Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej badającej dziką reprywatyzację w Warszawie.

– Jednym z kluczowych elementów badania afery są również tzw. spadki wakujące. Chodzi o kuratorów z Karaibów oraz wszystkie elementy, które budzą wątpliwości komisji, opinii publicznej oraz organów ścigania. By móc ją wyjaśniać, potrzebujemy materiałów, które przedstawiają przebieg spraw reprywatyzacyjnych. Część z tych materiałów znajduje się w ratuszu – dodał Kaleta.

Władze Warszawy twierdzą, że dostarczą tylko niektóre dokumenty, o które wnioskuje komisja weryfikacyjna, a inne, które – zdaniem Ratusza – nie są związane z reprywatyzacją, nie zostaną udostępnione. Tym samym władze stolicy same chcą decydować, co komisja może zbadać, a co nie.

Zachodzi zatem podejrzenie, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz dopuszcza się mataczenia, utrudniając pracę śledczym nie tylko poprzez nieudostępnianie istotnych dokumentów.

Jeśli wiceszefowej Platformy Obywatelskiej zostanie udowodnione, że usiłuje też wpływać na zeznania przyszłych świadków, komisja może zdecydować o złożeniu wniosku o tymczasowe aresztowanie Hanny Gronkiewicz-Waltz dla dobra śledztwa.

8 komentarzy do “Pilne! HGW może zostać aresztowana! Prawda wyszła na jaw…

 • 16 września 2017 at 12:26
  Permalink

  Ona już dawno powinna siedzieć.

  Reply
 • 16 września 2017 at 13:49
  Permalink

  Powinna być zatrzymana albo co najmniej zawieszona aby nie mataczyła do chwili zakończenia postępowania Komisji.

  Reply
 • 17 września 2017 at 10:05
  Permalink

  Dlaczego nie traktuje sie tego babsztyla jak zwyklego oszysta i zlodzieja ????Czyzby miala w PISIE jakies wtyki ?????

  Reply
 • 17 września 2017 at 20:20
  Permalink

  Dlaczego dawno nie aresztowano złodzieja

  Reply
 • 20 września 2017 at 20:39
  Permalink

  Każdy przysłowiowy KOWALSKI siedziałby w pierdlu i z pierdla dowozili by go na rozprawy ! Ja się pytam w czym Hanka jest lepsza od Kowalskiego ?!!….

  Reply
 • 7 października 2017 at 08:55
  Permalink

  mam nadzieje,ze prawo winno być dla wszystkich,widać że kto ma kase, znajomosci,jest przy korycie.tego prawo nie sięga,

  Reply
 • 7 października 2017 at 20:24
  Permalink

  ona jest krolowa – ( zl ) I dlatego jest ponad prawem

  Reply
 • 10 października 2017 at 16:38
  Permalink

  Czas ku temu już jest od dawna tylko za miękkie macie podbrzusza , żydówka gra wam na nosie i śmieje sie publicznie w mediach z was, bo nie macie lub brak wam jaj do końca. Mówienie,ze ona na to czeka to zwykłe tchórzostwo z waszej strony, lekacie sie szefowej mafii Cappo di Tutti Hajka Glundbaum vel Gronkiewicz-Waltz?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >