Merkel chce nas ostatecznie pogrążyć! Jej kolejny pomysł to WYROK dla Polski!

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała po spotkaniu z premierem Francji Edouardem Philippe’em w piątek w Berlinie, że może sobie wyobrazić utworzenie stanowiska europejskiego ministra finansnów. Jej zdaniem, taka zmiana musiałaby być połączona z konkretnymi reformami.

– Z pewnością potrzebne jest wzmocnienie zarządzania strefą euro. Nie mam nic przeciwko europejskiemu ministrowi finansów. Mogę sobie to wyobrazić – powiedziała Merkel dziennikarzom w Berlinie.

– Ważne jest dla mnie jednak to, że hasła takie jak “rząd gospodarczy”, “europejski minister finansów” czy “budżet” podeprzemy treścią – zastrzegła niemiecka kanclerz.

Szefowa niemieckiego rządu zwróciła uwagę, że o ile polityka monetarna została zharmonizowana, to współpraca gospodarcza jest ciągle “niespójna”.

Merkel zapewniła Philippe’a o poparciu Niemiec dla programu reform we Francji. Jak zaznaczyła, wdrażanie reform nie zawsze jest łatwe i może wymagać czasu.

Bez Niemiec nie da się prowadzić polityki europejskiej:

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział między innymi liberalizację rynku pracy, która oceniana jest krytycznie przez związki zawodowe. Jego program przewiduje też reformę strefy euro.

Poprzednik Merkel, kanclerz Gerhard Schroeder przeprowadził w 2003 roku radykalną reformę rynku pracy, która jest do dziś podstawą dobrej kondycji niemieckiej gospodarki.

Ograniczenie świadczeń dla bezrobotnych i liberalizacja przepisów spotkały się z twardym oporem części społeczeństwa. Dwa lata później polityk SPD przegrał wybory parlamentarne i musiał oddać władzę.

Dla Polski oznacza to przymusowe wprowadzenie waluty euro. Gdzie nasz suwerenność? Gdzie niepodległość?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >