Szokująca decyzja ONZ! Ten kraj zostanie zniszczony

Wiadomość o tej decyzji obiegła światowe media. Rada bezpieczeństwa ONZ wydała decyzję, która wywołała ogromne poruszenie i jednocześnie niepokój.

Decyzją Rady Bezpieczeństwa ONZ, zostały nałożone drastyczne, niemal mordercze sankcje na Koreę Północną. Czy to coś da? Jaki będzie miało skutek?

Nakładane przez organizację sankcje zazwyczaj rozmywają się gdzieś w przestrzeni i do końca nie są traktowane poważnie ze względu na swoją niewielką skuteczność. Tym razem jest jednak inaczej.

Sankcje jakie RB ONZ nałożyła na Koreę Północną mogą realnie zniszczyć reżimową Koreę.

Sankcje, które pogrążą Kima

Korea zostanie odcięta od najcenniejszego, czyli ropy, gazu oraz benzyny. Dotkliwe będzie również embargo na obrót tekstyliów Korei Północnej no i ostatecznie totalny zakaz zatrudniania Koreańczyków (płn). Wszak to właśnie ich niewolnicza praca jest fundamentem reżimu i jedną z poważnych gałęzi dochodu państwa.

Takiej decyzji nikt się nie spodziewał. Oczywiście wniosek o tak drastyczne sankcje padł ze strony Stanów Zjednoczonych. Nikogo też pewnie nie zdziwi fakt, że zarówno Rosja jak i Chiny były temu całkowicie przeciwne. Nie skorzystały jednak z przysługującego im prawa weta.

Co dalej z Koreą Północną? Czas pokaże. Jedno jest pewne. To skrajnie zdenerwuje Kim Dzong Una. Będzie odpowiedź reżimu?

źródło: Rzeczpospolita

 

2 komentarzy do “Szokująca decyzja ONZ! Ten kraj zostanie zniszczony

 • 12 września 2017 at 11:57
  Permalink

  Jejku, Wy pod każdym artykułem piszecie “PILNE!”, jakby chodziło co najmniej o trzecią wojnę, a tu zwykłe sankcje, które ostatnio są normalną formalnością ze względu na “aktywność” Korei Płn.

  Reply
 • 12 września 2017 at 13:29
  Permalink

  To prawda, przestańcie nadużywać słowa “Pilne”, bo coraz bardziej to denerwuje.
  W moim przypadku może skutkować tym, że przestanę odwiedzać Waszą witrynę.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >