Bruksela w szoku! Sensacyjny pomysł PiS. Polska zrzeknie się unijnych dotacji pod jednym warunkiem.

Rząd Rzeczypospolitej unosi się honorem i śle w kierunku Brukseli jasny przekaz. Europejska „wspólnota” chce pouczać nasz kraj właściwie w każdej możliwe kwestii i zaznacza, że Polska jest od Unii uzależniona, bo pobiera dotacje.

Rząd w Warszawie wywołał zapewne nie lada zdziwienie w unijnych gmachach. Nieformalna europejska koalicja antyPiS, do której przynależy liberalna opozycja w Polsce, pomysł ubiegania się przez nasz kraj reparacji wojennych od Niemiec uważa za bezzasadny. Prawo i Sprawiedliwość ma jednak propozycję.

Poinformował o niej wiceszef MON – zastępca Antoniego Macierewicza Bartosz Kownacki. Stwierdził on, że Polska mogłaby zrzec się dotacji unijnych pod jednym warunkiem – Niemcy wypłaciłyby choć połowę należnych Polsce reparacji wojennych.

Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości pomysł uznają za doskonały. Po pierwsze zakończyłoby to częściowo trwający od blisko dwóch lat spór Polski z Unią Europejską, a po wtóre: zamknęło sprawę reparacji, o której ugrupowanie rządzące nie ma zamiaru szybko zapomnieć.

Zdumiewające dane EUROSTATU. Unia dotuje Polskę? Jest na odwrót!

Opozycja kpi z pomysłu partii Jarosława Kaczyńskiego. Rząd upiera się jednak, że odszkodowania za wojenne zniszczenia się nam należą. PiS przypomina, jak pokaźne kwoty Niemcy wypłacili aliantom – Wielkiej Brytanii czy Stanom Zjednoczonym oraz Francji, środowiskom żydowskim i Izraelowi. Szczególnie zdeterminowany jest prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

źródło: pikio.pl / natemat.pl

16 komentarzy do “Bruksela w szoku! Sensacyjny pomysł PiS. Polska zrzeknie się unijnych dotacji pod jednym warunkiem.

  • 12 września 2017 at 09:53
    Permalink

    Oczywiście składek też nie płacimy a sklepy, banki z EU zaczynają płacić należny podatek w Polsce!!!! 😉
    I cała ta UE idzie z torbami!!!! W piz…..doooooooooo!!! 😉

    Reply
  • 12 września 2017 at 14:07
    Permalink

    Jaka połowa??? należy się to nie popuścimy. A może tak SUWEREN w demokratyczny sposób w REFERENDUM wypowiedział by się co myśli na ten temat?

    Reply
    • 12 września 2017 at 18:33
      Permalink

      Jak masz kasę na referendum to proszę, wyłóż na stół i robimy.

      Reply
      • 13 września 2017 at 09:27
        Permalink

        Co za idiotyczny tok myślenia “Jak masz kasę na referendum to proszę, wyłóż na stół i robimy.” ?
        W takim razie zrezygnujmy też z wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
        Wiesz co to jest demokracja bezpośrednia kolego, mówi Ci to coś ?
        Nie organizujmy referendów w żadnej sprawie wobec tego, niech nasz kochany rząd zadecyduje za nas. Zresztą pokazał już że przepuszczenie przez niszczarkę dowolnej ilość podpisów to nic złego, bo w naszym kraju referendum nie ma dla rządu wiążącego charakteru. Takie rzeczy.
        Pozdrawiam.

        Reply
  • 12 września 2017 at 14:30
    Permalink

    BRAWO JAREK, BRAWO PIS !!!

    Reply
  • 12 września 2017 at 15:00
    Permalink

    Jesli cos sie nalezy to nalezy sie tego domagac w calosci a nie w polowie.

    Reply
  • 12 września 2017 at 15:18
    Permalink

    Europie, Brukseli mówimy….EURO-PA-PA-PA…

    Reply
  • 12 września 2017 at 16:23
    Permalink

    Niemcy powinny chociaż oddać dzieła sztuki, które rozkradli podczas drugiej wojny światowej. Co do pieniędzy sam nie wiem bo znając życie większość z otrzymanej sumy trafiła by do kieszeni polityków. Myślę, że zamiast tych benefitów dla muzułmanów, którzy chcą przejąć ich kraj powinni raczej patrzeć na Polskę, której wyrządziła niewyobrażalną krzywdę. Niestety Niemcy uważają, że nie są nam nic winni dając tym samym benefity ludziom, którzy nie chcą pracować tylko żyć z rozmnażania się a za zaoszczędzone przez nich pieniądze wysadzać dworce i biurowce. Przyzwyczaiłem się już do tak śmiesznej polityki tego kraju, który aż się prosi o to by został zalany przez fale muzułmanów, którzy i tak w końcu przerobią ten kraj na państwo islamskie. Jak można prosić o mądrą decyzję kogoś kto pozwala biegać afrykańskim gwałcicielom po własnym kraju i nawet ich za to nie sądzić?

    Reply
    • 13 września 2017 at 09:35
      Permalink

      w polsce sami polacy sie morduja, gwalca, robia zbrodne zeczy.. wiec nie czeba czarnuchow.. w szwecji na festiwale to bylo okolo 20 meldunkow o takie sprawy .. a w polsce na woodstock.. to okolo 150 .. a co najgorsze to ze sami polacy … gwalca polakow.. a nie czarnuchy.. zanim ocaniacie zachod.. to spojzcie na siebie.. no cuz.. ja mieszkam w szwecji i to nie idzie poruwnac do francji czy UK… wiec to tam jest balagan ok.. ale co na temat szwecji to polska jest w owiele gorszym stanie.. i zobaczymy co bedzie za 1-5-10 lat.. a nie co bylo i jest.. bo to nie warzne…

      Reply
      • 13 września 2017 at 15:30
        Permalink

        Panie, Polskiego się Pan naucz, póżniej się wypowiadaj.
        PS: Szwecja jest w top10 ilości gwałtów na świecie, więc co to za pierdoły wypisujesz? 150 gwałtów na woodstocku? z byka spadłeś Pan?

        Reply
      • 15 września 2017 at 12:20
        Permalink

        Popraw gramatykę kolego proszę bo aż serce ściska.

        Reply
  • 12 września 2017 at 17:09
    Permalink

    Krótko – uważam, że jest to dobry pomysł…

    Reply
  • 13 września 2017 at 09:37
    Permalink

    no cuz nie jestem za eu.. czy euro.. czy merkler.. ale… historia … patrzec na polskie historycznymi oczami.. to sami rozumiecie.. ze czarno to widac…

    Reply
  • 14 września 2017 at 00:39
    Permalink

    Oby Polska jak najszybciej wystąpiła z Unii. Wtedy jak najszybciej zostanie ukatrupiony żoliborski Hitler, cały jego NSDAPiS i popierający zbrodniarzy debile.

    Reply
  • 15 września 2017 at 09:07
    Permalink

    Dlaczego żądacie tylko połowy reparacji? To będziecie chcieli otrzymać w przyszłości?

    Reply