Tak ostrych słów ze strony Węgier do UE jeszcze nie było! “Orban złożył deklarację wystąpienia ze wspólnoty”

Po chwili ciszy w sprawie ostrego konfliktu na linii Unia Europejska – Węgry, znowu zawrzało. Nie jest tajemicą, że włodarzom unijnym nie podoba się podejście Viktora Orbana do kwestii “zobowiązań” narzucanych przez wspólnotę.

Temperatura wzrosła drastycznie po ogłoszeniu wyroku przez Trybunał Sprawiedliwości który w całości odrzucił skargi Węgier i Słowacji w kwestii przymusowej relokacji tzw. uchodźców.

– Węgry nie są żadnym krajem imigracyjnym i nie dadzą się zmusić do przyjmowania uchodźców – powiedział Viktor Orban komentując decyzję Trybunału Sprawiedliwości.

Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert, nie wytrzymał i w równie dosadny sposób skomentował stanowisko Węgier.

Stanowczo podkreślił, że ten kraj który nie respektuje postanowień Unii Europejskiej – stawia się automatycznie poza granicami wspólnoty.

– Jeżeli jakiś kraj oświadcza, że nie będzie respektował takiego wyroku, ma to dla mnie charakter złożenia wirtualnego oświadczenia o wystąpieniu z Unii Europejskiej – stwierdził w piątek Lammert.

Polityk podkreślił również, że obowiązek przyjęcia tzw. uchodźców reguluje Konwencja Dublińska w myśl której “uchodźcy mają obowiązek zarejestrować się jako azylanci w pierwszym państwie UE, do którego dotrą.”

To na podstawie tej konwencji Orban odmawia przyjęcia uchodźców.

– Musimy sobie uświadomić, że konwencja dublińska, która powstała „przy sprzyjającej pogodzie”, nie sprawdza się w czasie burzy – podkreśla Lammert.

Źródło: msn.com,Pikio

26 komentarzy do “Tak ostrych słów ze strony Węgier do UE jeszcze nie było! “Orban złożył deklarację wystąpienia ze wspólnoty”

  • 10 września 2017 at 09:35
    Permalink

    Kocham tego człowieka! Czekam na naszą decyzję.

    Reply
  • 10 września 2017 at 09:39
    Permalink

    Uchodźców nie islamskich imigrantów, a żaden uchodzcą nie jest…

    Reply
  • 10 września 2017 at 09:47
    Permalink

    Ne chcemy być kolorowym krajem, zmuszono naszych rodaków do wyjazdu poprzez brak pracy i niskie zarobki we własnym kraju a w to miejsce wciska nam się dzicz kulturową MÓWIMY JASNO TEMU NIE

    Reply
    • 12 września 2017 at 21:10
      Permalink

      TO SEDNO SPRAWY.MÓWIMY JASNO NIE DLA ISLAMISTÓW.

      Reply
  • 10 września 2017 at 10:26
    Permalink

    1800 udowodnionych badań nad kannabidiolem jak może związek występujący w konopiach( CBD )wspomóc leczenie i wpłynąć na masz układ immunologiczny i endocannabinoidowy w organizmie człowieka . Udowodnione badania nad blokowaniem i rozprzestrzenianiem się komórek rakowych . Stosowanie podczas chemioterapii blokuje odruch wymiotny .Jesteście zainteresowani profilaktyką, znajdujecie się w grupie ryzyka lub chorujecie na jedną z ww chorób? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Do niedawna problem stanowiła dostępność preparatów zawierających CBD i CBDA, ale koniec z tym…. mamy wyjątkowy produkt ekstrakt z konopi CBD + CBDa 6 % więcej informacji znajdziecie wpisując w gogle KONOPNA FARMACJA POZNAŃ

    Reply
  • 10 września 2017 at 11:17
    Permalink

    – Musimy sobie uświadomić, że konwencja dublińska, która powstała „przy sprzyjającej pogodzie”, nie sprawdza się w czasie burzy – podkreśla Lammert.
    Panie Lammert słyszał pan..że.. kto sieje wiatr zbiera burzę? Ani Węgrzy ani Polacy nie mieli z tym nic wspólnego.

    Reply
  • 10 września 2017 at 12:05
    Permalink

    Żądam takiej samej deklaracji od Polskiego rządu !!! Nie będziemy znosić dyktatury brukselskiej

    Reply
    • 10 września 2017 at 16:27
      Permalink

      Zgadzam się 200 %

      Reply
  • 10 września 2017 at 12:12
    Permalink

    Ciekawie się robi…

    Reply
  • 10 września 2017 at 13:16
    Permalink

    Orban nie złożył takiej deklaracji. To co napisano w tytule, to manipulacyjna interpretacja słów Lammerta. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem i nie dajcie sobie wciskać kitu.

    Reply
  • 10 września 2017 at 14:15
    Permalink

    Brexit to poczatek konca Unii Europejskiej. To efektywnie takze Polexit poniewaz malo Polakow chce uczyc sie obcych jezykow innych niz nastawiony na odwieczna emigracje do USA angielski a bez znajomosci lokalnego jezyka kraju Unii mozna wykonywac tylko najgorsze mimo ze lepiej platne niz w Polsce place. Wiele krajow Unii Europejskiej moze probowac teraz wystapic z Unii. Wobec wciaz znikomej mobilnosci wewnatrzunijnej Unii Europejska szczegolnie nowa zlepiajaca Zachod ze Wschodem Europy jest
    tworem sztucznym. Wiele krajow nie chce zaakceptowac w niej dominacji Niemiec i narzucania Niemieckich Pruskich wymogow jak np. obowiazek znajomosci glownego jezyka narodowego aby wykonowyc wysokowykwalifikowane prace z najwyzszym wyksztalceniem czy zabronienie szkolictwa domowego. Nalezy spodziewac sie ze wpierw z Unii Europejskiej beda wystepowac wobec drasycznych wciaz kontrastow kulturowych nowe kraje Unii wlasnie jak Polska czy Wegry. Trudno powiedzic czy kraje takz roniace sie jak np. Francja (calkowita wolnosc seksualna przeciwko
    podwojnym pruderyjnym standartom USA) i Polska (rzady kosciola rzymsko-katolickiego zabraniajace jakiegokolwiek zycia seksualnego i zmuszajego do nudnych zyciowych zwiazkow stalych) w ogole moga byc w jednym zwiazku gospodarczym i politycznym.

    Reply
  • 10 września 2017 at 14:40
    Permalink

    BRAWO, MY POLACY POPIERAMY WĘGRY I TEŻ WYJDZIEMY Z UE !!!

    Reply
    • 10 września 2017 at 23:28
      Permalink

      I nikt nie będzie za polactwem płakał. Przynajmniej będzie mniej złodziejstwa.

      Reply
      • 11 września 2017 at 14:10
        Permalink

        nie ładnie gościu oczerniać Polaków!!!
        Kim ty jesteś?
        Twoi nie kradną???

        Reply
  • 10 września 2017 at 14:52
    Permalink

    Brawo Orban !!!… “Komisarze” – samozwańcy chcą rządzić wszystkim i wszędzie. Np. Polska nie może bez ich pozwolenia zrobić reformy sądownictwa bo to “komisarze” muszą zdecydować – nawet wyznaczyli termin. My tych KOMISARZY nie wybieraliśmy to nie musimy im się podporządkować. Komisarze to byli w ZSRR i źle się to nam kojarzy.

    Reply
  • 10 września 2017 at 17:18
    Permalink

    I słusznie nie tylko trzeba opuścić te towarzystwo lecz także wystawić rachunek za okupację gospodarczą.

    Reply
  • 10 września 2017 at 17:42
    Permalink

    A na hooy nam taka Unia? Przystępując do niej nie było mowy strukturalnych zmianach kulturowych i narodowościowych.

    Reply
  • 10 września 2017 at 17:57
    Permalink

    Przyjmowanie ” ciapatych” bylo uzgadniane na forum europejskim??? to sie odbywa na zasadzie ‘daj mu w morde bo on mi dal”

    Reply
  • 10 września 2017 at 22:36
    Permalink

    Jeżeli się nie sprawdza, to NALEŻAŁO TĘ KONWENCJĘ ZMIENIĆ! Jeszcze za mało przemądrzałych urządasów w Brukseli?!

    Reply
  • 10 września 2017 at 22:40
    Permalink

    RODACY, WYBACZCIE MI, że w 2004 r. głosowałem za wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, z której teraz BEZ NASZEJ ZGODY, robi się ŁUNIJNY raj dla islamskich nachodźców, a PIEKŁO DLA EUROPEJCZYKÓW! NIE CHCĘ ISLAMSKICH UCHODŹCÓW W SWOJEJ OJCZYŹNIE I W JEJ SĄSIEDZTWIE! Dlaczego? Można nie mieć wykształcenia, można nie mieć rozumu, ale trzeba słuchać, co podpowiada INSTYNKT, jak u zwierząt: 1. Obrona życia. 2. Pełen żołądek. 3. Przedłużanie gatunku. Zwierzęta o to dbają, a więc łunijne lewusy są GŁUPSZE od zwierząt.
    1. ZLIKWIDOWAĆ PRZYCZYNY emigracji z byłych kolonii, a nie jej skutki! To zadanie dla byłych KOLONIALISTÓW: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Rosja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Dania, Japonia. NIE MA wśród nich Grecji, „imperialistycznych” USA i “katolskiej” Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi, Macedonii, Albanii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Czarnogóry, Mołdawii!! Nie było solidarności w kradzieży i w korzyściach z okradania narodów Ameryki Środkowej, Południowej, Azji i Afryki, więc i teraz nie może być obowiązkowych udziałów w kosztach pomocy dla nich! Pomocy niech udzielają KACI, którzy na nich się wzbogacili!
    2. DLA POLAKÓW NAJWAŻNIEJSI SĄ RODACY I ICH POTOMKOWIE walczący o wolność ojczyzny i w „nagrodę” wywożeni w kibitkach na Sybir podczas wojen, po rozbiorach i powstaniach przeciw „wyzwalaczom”, potomkom germańskich Waregów. GDZIE były państwa i narody Zachodu, gdy „pokojowi” Niemcy urzeczywistniali swoje Drang nach Osten?! GDZIE byli, gdy Prusy, „wyzwalająca” wszystkich wokół Rosja i CK Austria rozrywali Rzeczpospolitą? GDZIE byli gdy bolszewicka swołocz w 1920 r. szła na Warszawę po „czekoladę leżącą na ulicach”? Gdzie byli gdy Niemcy i CeCeCePia rozrywali Polskę we wrześniu 1939 r. pomimo traktatów „GWARANCYJNYCH” Anglii i Francji?!
    3. NIE MOŻNA porównywać obecnej emigracji z państw arabskich do emigracji Polaków w czasie rozbiorów i po stanie wojennym. Polacy są składnikiem kultury europejskiej, zachodniej od ponad 1000 lat, a Arabowie w ogóle nie mają pojęcia o jej podstawach i zasadach i nie chcą go mieć!
    4. POLACY BYLI I SĄ OTWARCI NA PRZYJAŹNIE NASTAWIONYCH wobec GOSPODARZY uchodźców, ale nie chcemy terrorystów, morderców, leniów którym wszystko się należy i to bez żadnego wysiłku! Polacy gdy gdziekolwiek emigrują, to nie stawiają żądań, zwłaszcza religijnych, nie terroryzują gospodarzy, tylko biorą się do pracy i przestrzegają prawa gospodarzy! KTO walczył za wolność WASZĄ i naszą? Islamscy Arabowie czy Polacy?!
    5. W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NALEŻY POMAGAĆ NARODOM EUROPEJSKIM np. Ukraińcom, Białorusinom, jeżeli oni takiej pomocy od Unii oczekują. Oni przynajmniej od tysiąca lat zamieszkują Europę i od nich można oczekiwać odpowiedniego zachowania i wdzięczności!
    6. WŚRÓD UCHODŹCÓW Z AZJI I AFRYKI 58% STANOWIĄ MĘŻCZYŹNI – potencjalni terroryści i mordercy, czyli TCHÓRZE, bo zamiast walczyć z wrogiem na własnej ziemi UCIEKAJĄ mordować mieszkańców innych krajów, którzy ich żywią i dają dach nad głową!
    7. KRAJE ARABSKIE o takiej samej kulturze i religii nie przyjmują uchodźców z sąsiednich krajów, a Europejczycy MUSZĄ?!
    8. NIE POWINNIŚMY SIĘ GODZIĆ na przyjmowanie arabskich imigrantów, uchodźców nawet gdyby nam, Unia dopłacała. Może dopłaci dzisiaj, a jutro będziemy sami płacić i nie tylko pieniędzmi, ale także KRWIĄ!. „Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać”, a gdzie GARDŁO DO PODERŻNIĘCIA NADSTAWIĆ?!

    Reply
  • 10 września 2017 at 23:07
    Permalink

    Polecam obejrzeć film na stronie historiasztuki.com.pl pod tytułem ALTIERO SPINELLI I NOWA EUROPA i wszystko zrozumiecie Polacy patrioci. W 1941 r. włoski komunista (wyrzucony z partii za “trockizm”) Altiero Spinelli (patron Parlamentu Europejskiego) napisał w faszystowskim więzieniu “Manifest z Ventotene”, czyli program zjednoczonej, komunistycznej Europy. Manifest ten – nieco przeredagowany – został przyjęty w 1986 r. przez Parlament Europejski jako nowy program ideowy Unii.
    Cytuję cztery punkty z Manifestu z Ventotene:
    „Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa”.
    “Partia rewolucyjna nie może powstawać w decydujących chwilach w wyniku amatorskiej improwizacji, ale musi już teraz wypracować przynajmniej podstawowe stanowisko polityczne, sformułować linie kierunkowe własnej działalności i stworzyć własne kadry”.
    „Nieprzydatni starzy zostaną wyeliminowani, a wśród młodych trzeba obudzić nową energię.”
    „Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które /…/ dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzić zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego.”

    Reply
  • 11 września 2017 at 11:41
    Permalink

    Może jakieś poważne rozmowy na temat miedzymorza? Teraz jest czas żeby wziąć sprawy w swoje ręce.

    Reply
  • 11 września 2017 at 14:21
    Permalink

    Tak, to co się dzieje, to tylko dzięki A.Merkel, która 2 lata temu krzyknęła, że Niemcy przyjmą ok. miliona uchodźców Terrorystów, gdyż po kilku tygodniach pokazali na co ich stać!!!
    Postępowanie naszego rządu jest dobre, bo pomagają tamtym ludziskom w ich kraju i tak powinno być!
    Merkel chciała mieć tanią siłę roboczą, a dostała nygusów i terroryzm na Europę.
    a z drugiej strony wchodzą do nas jak w masło z Ukrainy, Białorusi, czy innych krajów, nawet Wietnam, czy Chiny.
    Wielki żabojad nas straszy, bo ich śmigłowce pominięto, a Niemcy?
    Ci zawsze byli ostatnio źle do nas nastawieni.

    Reply
  • 11 września 2017 at 15:20
    Permalink

    Większość prawdziwych Polaków jest za Panem Viktorem Orbanem, jest to prawdziwy patriota węgierski i jemu należ wierzyć, szanuje też Polskę, jeśli będziemy razem z Węgrami, to UE może nam naskoczyć. Nie mówiąc już , ze te kacyki z UE /nazwisk nie będę wymieniał, bo to ujma / nie dorośli p. Orbanowi do pięt. Węgry nas nie zdradziły, myślę ze do tych państw dołączą także Czechy, Słowacja, Rumunia i Bułgaria. Unia i tak padnie, bliski jest jej koniec! Nachodżccy sami ich załatwią Niemcy i Francję. Te państwa ,…/….

    Reply