Nie mogą w to uwierzyć! Zmiana polityki PiS o 180 stopni! Tego im nie wybaczą…

Pamiętamy jak jeszcze podczas wyborów parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość miało zdecydowane poglądy na ten temat. Ba! Nawet oberwało się wtedy Platformie Obywatelskiej (słusznie zresztą przyp. red.). Jednak ostatnia deklaracja brzmi jak wyrok. Możemy spodziewać się kolejnych tłumów pod sejmem… 

Dlaczego?

Otóż Krzysztof Tchórzewski, minister energii wypowiedział słowa, które dla dziesiątek tysięcy Polaków zabrzmiały jak wyrok.

“Budowa Elektrowni Ostrołęka ma być ostatnią inwestycją węglową w polskie moce wytwórcze”.

Oznacza to, że Polska rezygnuje z czerpania energii z węgla, a zaczyna wkraczać w zupełnie nową fazę. Biorąc pod uwagę, że deklarowano ratowanie górnictwa – można śmiało powiedzieć, że teraz mamy zwrot o 180 stopni.

Górnicy zapewne są wstrząśnięci. Od lat popierali Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ ci deklarowali pomoc w ratowaniu przemysłu kopalnianego w Polsce. Co teraz? Czyżby szykowały się kolejne protesty? A może PiS ma inne pomysły na rozwój górnictwa przy jednoczesnej rezygnacji z surowca jakim jest węgiel?

Zwrot o 180 stopni

W tym miejscu należy przypomnieć, że Beata Szydło na początku kadencji zapowiadała, że nie pozwoli na zamykanie przemysłu górniczego i będzie ratować kopalnie.

Wojciech Jakóbik, ekspert w sprawach energetyki, mówi jasno, że ta deklaracja to wyraźny sygnał dla Brukseli, że Polska wchodzi w fazę energii atomowej.

– Deklaracja ministra Tchórzewskiego o tym, że Elektrownia Ostrołęka będzie ostatnią nową elektrownią węglową w Polsce, to jest sygnał posłany do Brukseli, że choć mamy dużo węgla i rewolucyjnie nie możemy zmniejszyć jego ilości w naszym miksie energetycznym, to jednak nie będziemy doktrynersko bronić tej energetyki – powiedział Jakóbik.

Co się stanie z górnikami, z zakładami pracy, z tysiącami ludzi zatrudnionych w kopalniach? Czy PiS ma pomysł na wykorzystanie naszego węgla, który – tu warto wspomnieć – jest jednym z najlepszym surowców nie tylko w Europie, ale i na świecie? Czas pokaże, a my mamy nadzieję, że to nie kolejna akcja typu “obiecanki-cacanki, a….” – bo to już było.

Pikio, WP

 

7 komentarzy do “Nie mogą w to uwierzyć! Zmiana polityki PiS o 180 stopni! Tego im nie wybaczą…

 • 8 września 2017 at 09:17
  Permalink

  Od kiedy to górnictwo popierało PiS ? Co to za matoł pisał?

  Reply
  • 8 września 2017 at 10:42
   Permalink

   hhaahah no raczej 😉 ale matołki z opozycji nie dopisali , że dopiero po 2040r. 😉

   Reply
 • 8 września 2017 at 10:58
  Permalink

  Po pierwsze w górnictwie od dawne nie prowadzi się inwestycji w skali pozwalającej utrzymać wydobycie na stałym poziomie.
  Po drugie Polska się rozwija i konsumpcja energii rośnie i będzie rosła co może oznaczać, że nawet jeśli “tylko” 50% procent energii ma być z węgla, to kopalnie będą fedrowały na 100% swoich możliwości.
  Po trzecie – elektrownie jądrowe są Polsce niezbędne także z powodów poza energetycznych.

  Reply
 • 8 września 2017 at 13:16
  Permalink

  Panie pismaku z marną wiedzą.
  Jeżeli powstają nowe i nowoczesne bloki energetyczne to na dziesiątki lat pracy durniu jeden.

  Reply
 • 8 września 2017 at 15:22
  Permalink

  Ten co to pisze to chyba jakiś gamoń bo Polska miała ma i będzie miała elektrownie na węgiel a mi sie wydaje że to chyba plus dla PISU bo jak w temacie to budują kolejną elektrownie na węgiel wiec chyba nam przybędzie elektrowni węglowych a za tym trza będzie jeszcze więcej węgla

  Reply
 • 9 września 2017 at 08:00
  Permalink

  NIE MA BEZPIECZNYCH ELEKTROWNI ATOMOWYCH !!!! NIE MA !!!! Atomową można mieć ale wiecie co…. (dla bezpieczeństwa) PiS (usa+izrael) PO PSL N.KOD (rosja+niemcy) są dobrymi “partiami” dla Polski ????

  Reply
 • 9 września 2017 at 20:27
  Permalink

  Pytanie:
  – Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić przez najbliższe 30 lat?
  Odpowiedź:
  – Bo nie wystarczy jednej czy dwóch kadencji aby rozliczyć, osądzić i zapuszkować wszystkie łajzy i mendy, złodziei i malwersantów z POprzednich lat rozkradania Polski… Artykuł jest oczywiście prostackim fake newsem…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >