Kibice wściekli na Marcina Gortata: Zabrakło ci jaj!

Polska odpadła z EuroBasketu 2017 po fazie grupowej. W meczu o wszystko biało-czerwoni przegrali z Grecją, a po spotkaniu kilka słów na ten temat powiedział Marcin Gortat. 33-latek na Twitterze przyznał, że w polskiej koszykówce czas na zmiany, ale wielu kibiców było na niego wściekłych – Zabrakło ci jaj, żeby grać w kadrze? – zapytał jeden z nich.

Jakiś czas temu wiadomo było, że w 2017 roku Marcin Gortat nie zagra w reprezentacji Polski. To też oznaczało, że nie wystąpi w kadrze Mike’a Taylora na EuroBaskecie 2017. Bez niego biało-czerwonym poszło fatalnie. Wygrali zaledwie jeden mecz – ze słabiutką Islandią – i musieli się pożegnać z turniejem. Szczególnie bolesne było ich ostatnie spotkanie z Grecją. Wygrana dawała awans, ale niestety rywale rozbili naszą drużynę aż 95:77 i sami wyszli z grupy pzoostawiając Polaków w pokonanym polu.

Po zakończeniu meczu kilka słów na ten temat na swoim profilu na Twitterze napisał wspomniany Gortat. – Bez hejtowania teraz ludzie, ale… nie mówiłem, że wygramy jeden mecz? Oczekiwania są zbyt duże w stosunku do tych młodych chłopaków – przyznał 32-latek.

– Wiem, wiem, powtarzam się. CZAS NA ZMIANY – dodał po chwili.

Jego wpisy wywołały natychmiast falę komentarzy wśród kibiców. Jedni się z nim zgadzali, ale inni wypominali, że nie powinien komentować, skoro sam zrezygnował z występów w reprezentacji – A ty co? Jaj ci zabrakło, żeby grać w kadrze? – wypalił jeden z internautów.

– Może lepiej pomóc na parkiecie, zamiast tutaj oceniać? – pytał kolejny. – Kolego, jak grałem, byłem oceniany. Teraz mogę robić co chcę – odpowiedział krótko Gortat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >