Już jest! Ostra odpowiedź MSZ na wyrok Unii!

Polska stoi na stanowisku, że oddalenie przez Trybunał Sprawiedliwości UE skarg Słowacji i Węgier może utrudnić państwom członkowskim osiągnięcie całościowego rozwiązania dotyczącego polityki migracyjnej – poinformowały dzisiaj w oświadczeniu służby prasowe MSZ.

Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił wniesione przez Słowację i Węgry skargi o stwierdzenie nieważności decyzji Rady z września 2015 r. ustanawiającej tymczasowy mechanizm obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o azyl.

“Należy podkreślić, iż Polska w postępowaniu przed Trybunałem popierała skargi Słowacji i Węgier. W związku z powyższym, wyrok ten będzie przedmiotem szczegółowej analizy prawnej. Polska pozostaje na stanowisku, że tymczasowy mechanizm relokacji przyjęty w ramach decyzji z września 2015 r. nie stanowi rozwiązania problemów migracyjnych UE” – poinformowało w oświadczeniu przekazanym Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

“Polska podkreśla, że orzeczenie może utrudnić państwom członkowskim osiągnięcie całościowego rozwiązania dotyczącego polityki migracyjnej, opartego na rzeczywistym kompromisie między partnerami” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Jeden komentarz do “Już jest! Ostra odpowiedź MSZ na wyrok Unii!

  • 7 września 2017 at 12:31
    Permalink

    Należy pogadac z Trump-em.
    W stanach jest wiele dobrych kancelarii prawniczych specjalizujących sie w prawie międzynarodowym. Zatrudnić dobrych prawników. Dobrze zapłacić. Bedą wyniki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >