Wyjaśnić śmierć prezydenta. Donald Tusk znów stanie przed prokuratorem!

Sprawa katastrofy smoleńskiej wraca. Prokuratura wciąż szuka winnych zaniechań przy organizacji wizyty pary prezydenckiej i 94 innych osób w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku.

W prokuraturze znów ma się zjawić były premier naszego kraju, dziś przewodniczący Rady Europejskiej – Donald Tusk. Będzie zeznawał w procesie Tomasza Arabskiego.

Informację o przyłączeniu się prokuratury do wniosku pełnomocników oskarżycieli prywatnych o przesłuchanie Donalda Tuska w procesie Tomasza Arabskiego podała na Twitterze Polska Agencja Prasowa.

O tym, że Donald Tusk może po raz kolejny zjawić się w prokuraturze informowano już w kwietniu. Sprawę wytoczyły rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. Anny Walentynowicz, Bożeny Mamontowicz-Łojek, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna.

W związku z tym, oskarżono Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w czasach urzędowania Donalda Tuska, dwójkę pracowników Kancelarii – Monikę B. i Mirosława K. oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie – Grzegorza C. i Justynę G.

Arabskiemu zarzucono m.in. „niedopełnienie obowiązków w zakresie nadzoru i koordynacji nad zapewnieniem specjalnego transportu wojskowego dla prezydenta RP” oraz „niepoinformowanie uprawnionych służb o znanym mu statusie tego terenu, podczas gdy status lotniska miał istotne znaczenie dla bezpieczeństwa lotu i zakresu obowiązków służb”. Za niedopełnienie obowiązków służbowych oskarżonym grozi do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >