Węgry murem za Polską! Lament i wściekłość Unii. Cały chytry plan na nic

Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych Węgier w wywiadzie dla austriackiej gazety powiedział dosadnie co myśli o sankcjach jaki Unia chce nałożyć na Polskę! Oświadczył, że gdyby KE chciała jednak to zrobić, to Węgry z pewnością by to udaremniły.

Szef węgierskiego MSZ nie ma wątpliwości, że jeśli doszłoby do sytuacji głosowania sankcji przeciwko Polsce w zwiazku ze sporem o praworządność, to strona węgierska zgłosiłaby weto.-

Zgłosilibyśmy weto. W przypadku Polski, podobnie jak w przypadku Węgier w sprawie ogrodzenia granicznego, stosuje się podwójne standardy. Kiedy Grecja buduje ogrodzenie na granicy, to w porządku. Kiedy my to robimy – to nie. Niektórzy politycy w Niemczech i innych krajach rysują taki obraz Węgier, jakbyśmy byli najgorszym krajem na Ziemi… Dyktatura i tak dalej… Ale niemieccy inwestorzy na Węgrzech widzą to inaczej (…). Znają realia Węgier, bo tam żyją – wskazał szef węgierskiej dyplomacji.

Wiceszef KE Frans Timmermans w poniedziałek przekonywał, że jest optymistą, jeśli chodzi o wypracowanie rozwiązania dotyczącego praworządności w Polsce, jednocześnie groził, że jeśli sprawy nie pójdą po jego myśli, UE użyje narzędzi, jakie ma do dyspozycji w tej sprawie.

źródło: niezalezna.pl/Wiener Zeitung

Jeden komentarz do “Węgry murem za Polską! Lament i wściekłość Unii. Cały chytry plan na nic

  • 6 września 2017 at 14:02
    Permalink

    co za gnoje

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >