Martin Schulz atakuje i szantażuje Polskę! Mamy poważny problem….

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz podczas telewizyjnej debaty przedwyborczej z Angelą Merkel zarzucił Polsce i Węgrom, że odmawiając przyjęcia uchodźców uniemożliwiają powstanie europejskiej polityki migracyjnej. Zagroził też konsekwencjami finansowymi. Schulz podkreślił, że nie może być tak, że Polska chętnie przyjmuje wsparcie od Unii, ale sama w zamian nic nie daje.

– Potrzebne jest europejskie prawo migracyjne – mówił w niedzielnej debacie poświęconej problemom migracji Schulz.- Istnienie takiego prawa pozwoliłoby na zawracanie osób, które przekraczają granicę nielegalnie i wpuszczanie tych, którzy wjeżdżają legalnie – tłumaczył polityk SPD. Warunkiem takiej polityki byłoby ustalenie kontyngentów migrantów, którzy musieliby być rozdzielani pomiędzy poszczególne kraje.

Jednak kandydat na kanclerza Niemiec nie ma wątpliwości, że Polska nie przystanie na jego propozycję. – To można łatwo zrobić. Powodem fiaska jest jednak istnienie w UE krajów, kilka z nich wymieniłem, Polska czy Węgry, które to kategorycznie odrzucają i mówią: niech Niemcy i Włosi sami sobie radzą z tym problemem – zaznaczył Schulz.

Polityk SPD zapowiedział, że w przypadku zwycięstwa “powiąże problem migracji z finansowaniem Europy”. – Albo uda nam się doprowadzić do tego, że Europa będzie sojuszem solidarnym, gdzie wszyscy wspólnie rozwiązują zadania, albo dajmy sobie z tym (z UE) spokój – mówił Schulz. – Finansujemy rolnictwo, finansujemy budowę dróg w Rumunii i Bułgarii, finansujemy regionalny rozwój w Polsce, a kraje te mówią nam: wasza migracja, wasza polityka wobec uchodźców nic nas nie obchodzi. Tak dłużej być nie może.

2 komentarzy do “Martin Schulz atakuje i szantażuje Polskę! Mamy poważny problem….

 • 5 września 2017 at 10:36
  Permalink

  Jak zapraszam gości ,to potem nie upycham ich po sąsiadach p. Schulz …!

  Reply
 • 6 września 2017 at 08:02
  Permalink

  Nie, to nie my go mamy. Schultz ma! Z psychiką i mentalnością. Wynikającą z postaw jego przodków.
  Cóż, dziedziczenie to podstawa samoświadomości. Zwłaszcza gdy wspomniana psychika zdegradowana wieloletnim korzystaniem z używek…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >