Poseł PO zmiażdżony na wizji przez ministra Jakiego! To się nazywa pocisk! [WIDEO]

– Przywódcy państw europejskich będą zadowoleni, kiedy Polska, jako ich kolonia, będzie wykonywała wszystko, co powiedzą. Kiedy przyjmie uchodźców i będzie rozwiązywała ich problem – stwierdził w programie „Woronicza 17” Patryk Jaki. Ze zdecydowanych słów wiceministra sprawiedliwości najwyraźniej nie był zadowolony poseł Marcin Kierwiński.

Kilka dni temu Frans Timmermans powiedział, że „gdyby Niemcy były mocniejsze, granice Polski byłyby przesunięte 300 kilometrów na wschód, zaś gdyby Rosja była silniejsza – to 300 kilometrów na zachód”. Dodał, że to Unia „tworzy suwerenność Polski”, a jej granice są dzięki temu „najbezpieczniejsze od tysiąca lat”. Słowa te pochwalił europoseł PO Michał Boni.

Na ten m.in. temat rozmawiali goście Michała Rachonia w programie „Woronicza 17” TVP Info.

Oczywiście nic złego w słowach partyjnego kolegi nie dostrzegł Marcin Kierwiński.

Michał Boni podziękował Timmermansowi za cierpliwość i dialog. Nie widzę w tym niczego złego – oświadczył i zwyczajowo zaatakował obóz rządzący.

Odpowiedział na to wiceszef resortu sprawiedliwości. Patryk Jaki podkreślił, że słowa Boniego „to największa hańba”.

W krajach Unii obowiązuje zasada: rząd i opozycja krytykują się wzajemnie, ale nie wynoszą tych sporów – powiedział. Dodał też, że Platforma Obywatelska „donosi na Polskę”.

– Przywódcy państw europejskich będą zadowoleni, kiedy Polska, jako ich kolonia, będzie wykonywała wszystko, co powiedzą. Kiedy przyjmie uchodźców i będzie rozwiązywała ich problem, wtedy będą zadowoleni i nie będziemy nikogo zrażali – kontynuował wiceminister Jaki.

– Miejmy świadomość, że Frans Timmermans realizuje politykę elit Unii Europejskiej, a wiadomo, że na czele tego wszystkiego stoi Angela Merkel – ona jest tam najpotężniejsza i jej urzędnicy. To jest ta frustracja, ponieważ w Polsce jest rząd, który mówi, nie tak jak kiedyś, że przyjmie każdą liczbę uchodźców, tylko teraz jest rząd, który mówi: nie – podkreślił.

Jak zareagował na słowa wiceministra Marcin Kierwiński? Zobaczcie sami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >