Beata Szydło OSTRO jak nigdy! “Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski to…”

“Domagamy się przestrzegania traktatów unijnych i nie akceptujemy dyktatu największych państw. Mamy po swojej stronie silne argumenty” – mówi premier Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika “Sieci”.

W wywiadzie szefowa rządu mówi w nim m. in. o naciskach unijnych dotyczących przyjęcia imigrantów przez Polskę. “Nie możemy być szantażowani tym, że obetnie nam się część środków unijnych za karę, bo nie godzimy się na przymusową relokację migrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu” – oświadczyła premier.

“Fundusze unijne, polityka spójności jest takim samym filarem Unii Europejskiej jak swoboda przepływu towarów i usług – mamy do nich po prostu prawo” – powiedziała. Dlatego, jak dodaje, Polska “domaga się przestrzegania traktatów unijnych i nie akceptujemy dyktatu największych państw”.

“Mamy po swojej stronie silne argumenty. Chcemy być w Unii, cenimy ją i dlatego właśnie mamy prawo upominać się o przestrzeganie zasad, o prawdziwie wspólny rynek, o bezpieczeństwo, o rozwój” – zaznaczyła.

“Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to PO zrobi wszystko, czego od niej zażądają” – podkreśliła premier i dodała, że wmawianie Polakom, że rząd chce wyprowadzić Polskę z UE to “kłamstwo kłamstw, potworna manipulacja”.

Co dalej z reformą sądownictwa?

W wywiadzie Szydło poruszyła także kwestię reformy sądownictwa i prezydenckich wet. “Mam nadzieję, że reformy sądownictwa, których przygotowanie zapowiedział pan prezydent, będą rzeczywiście reformowały ten obszar, a nie będą próbą zmian powierzchownych, które w rzeczywistości niczego nie zmienią” – oświadczyła. Jej zdaniem “Polska potrzebuje dzisiaj zasadniczej reformy sądownictwa, zmian dotyczących mediów i reformy służb specjalnych”.

“Jeśli uda nam się to przeprowadzić, będzie można powiedzieć, że projekt zmian założony na cztery lata został zamknięty. Co nie znaczy, że jest ugruntowany. Są potrzebne co najmniej cztery kolejne lata, żeby reformy się utrwaliły, żeby Polska ruszyła jeszcze bardziej do przodu” – podkreśliła premier.

Prezydent Andrzej Duda w lipcu zdecydował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział jednocześnie podjęcie własnej inicjatywy legislacyjnej w tym obszarze. W telewizyjnym orędziu po ogłoszeniu decyzji o zawetowaniu ustaw prezydent powiedział, że w najbliższym czasie przedstawi nowe wersje projektów reformujących sądownictwo.

3 komentarzy do “Beata Szydło OSTRO jak nigdy! “Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski to…”

 • 3 września 2017 at 20:23
  Permalink

  Zaniepokoiły mnie słowa premier ”jeśli uda nam się z reformować ”więc mają obawę że wszystko się zatrzyma przez Dudę

  Reply
 • 4 września 2017 at 06:47
  Permalink

  Reforma sądownictwa bez przywileju dla prokuratorów , sędziów , adwokatów i radców prawnych w demokracji nie istnieje przywilej a było to za komunizmu Żydowskiego.

  Reply
 • 24 września 2017 at 03:58
  Permalink

  Premier Beata Szydło jest wspaniałym Premierem Polski.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >