Merkel płonie ze wstydu! Niemiecki historyk ujawnił wstydliwy sekret

Niemcy przeżywają koszmarny okres. Powodów jest kilka: po wygranej Donalda Trumpa kraj Angeli Merkel jest marginalizowany przez Stany Zjednoczone, Polska ani myśli słuchać – jak robiła to w poprzednich latach pod rządami PO – rozkazów z Berlina i Brukseli, a miasta u naszych zachodnich sąsiadów płoną coraz częściej za sprawą obcych kulturowo imigrantów.

Płoną też Angela Merkel i jej współpracownicy, ale ze wstydu. Potwierdzają się bowiem informacje, że Niemcy jak nikt inny wzbogacili się na II wojnie światowej, rabunku majątków z Polski i Holokauście. Jak na ironię, ten wstydliwy sekret bogactwa i potęgi dzisiejszych Niemiec ujawnił… rodak Angeli Merkel – historyk i znawca tematyki nazizmu Götz Aly.

Berlin otrzymał zatem cios z najmniej oczekiwanej strony. Podobne opinie wygłaszane przez polityków PiS niemiecki mainstream i opozycja w Polsce nazywają „antyniemiecką propagandą”. Trudno o podobne działania posądzić niemieckiego historyka, trudno też obalić jego tezę i udowodnić, że nie ma racji. Dzisiejszym elitom w Niemczech bardzo nie w smak przypominanie, jak hitlerowski terror w dłuższej perspektywie pomógł krajowi. Tym bardziej jest to niewygodne, gdy o faszyzm trzeba oskarżać Polaków.

– Z pieniędzy ze sprzedaży majątku zamordowanych Żydów wypłacano żołnierzom Wehrmachtu żołd i utrzymywano niskie podatki w Niemczech. Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście – powiedział w rozmowie z „Historia Do Rzeczy” niemiecki historyk i znawca tematyki nazizmu Götz Aly.

– Narodowosocjalistyczny rząd prowadził politykę solidarności społecznej, oczywiście wyłącznie dla „czystych rasowo” Niemców. Wymagało to ogromnych pieniędzy, więc przed wojną Niemcy żyły na kredyt, a w czasie wojny państwo opiekuńcze utrzymywano za pieniądze pochodzące z rabunku. Mieszkańcy podbitych krajów utrzymywali dobrostan w III Rzeszy – zauważa Götz Aly.

– Niemcy wymyślili system, dzięki któremu to nie oni … CZYTAJ WIĘCEJ >>>

2 komentarzy do “Merkel płonie ze wstydu! Niemiecki historyk ujawnił wstydliwy sekret

 • 31 sierpnia 2017 at 14:29
  Permalink

  Hitler w” grobie się przewraca”- wojna, zabijali inne rasy żeby ” bronić swojej czystej germańskiej “a teraz ta czysta germańska sama się miesza zapraszając emigrantów . Po co więc Hitler walczył ?

  Reply
 • 31 sierpnia 2017 at 14:30
  Permalink

  p.Markel i wstyd ironia to jakbyś czarnemu powiedział że jest biały

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >