Tak ostro jeszcze nie było… Nowa okładka Charlie Hebdo. Muzułmanie wściekli! Zapowiadają zemstę [FOTO]

Popularny francuski tygodnik satyryczny “Charlie Hebdo” zaszokował świat okładką nawiązującą do zamachu w Barcelonie. Rysunek przedstawiający ludzi rozjeżdżanych przez samochód dostawcy podpisano słowami “islam religią pokoju… wiecznego”.

Najnowszy numer tygodnika stał się przedmiotem kontrowersji we Francji. Redakcja tygodnika posłużyła się tragedią w Barcelonie do uderzenia w islam. Wielu komentatorów zarzuca dziennikarzom nadużycie, jakim jest zrównanie religii ze zjawiskiem terroryzmu. Oczywiście w dużej mierze są to muzułmanie.

Zapowiedziano proces przeciwko Hebdo.

O francuskim tygodniku zrobiło się głośno, gdy w styczniu 2015 roku dwóch islamistów zaatakowało budynek, w którym mieściła się jego redakcja. W zamachu zginęło 12 osób, w tym 9 pracowników redakcji i 2 policjantów. “Charlie Hebdo” na celowniku islamskich radykałów znalazł się po tym, jak zadecydowano o przedrukowaniu kontrowersyjnej karykatury Mahometa z duńskiej gazety. W związku z akcją wyrażania poparcia dla ofiar zamachu popularne stało się hasło “Je suis Charlie” (jestem Charlie).

…ZOBACZ OKŁADKĘ…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >