Wielka AWANTURA Kaczyńskiego z prezydentem Ukrainy! Koniec dobrych relacji! A poszło o…

Zagraniczne media informują o zakończeniu dobrych relacji pomiędzy Polską a Ukrainą.  Powodem tego stanu rzeczy ma być awantura jaka wynika między Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem naszych wschodnich sąsiadów. 

O całej sprawie jako pierwszy napisał ukraiński tygodnik Zerkało Nedeli. Według artykułu konflikt wywołał temat gloryfikacji UPA przez ukraińskie władze.

Do kłótni miało dojść podczas nieoficjalnego spotkania obu panów w Warszawie. Wówczas to Jarosław Kaczyński w bezpośredni sposób oskarżył ukraińców o “chamski brak wdzięczności”.

Stwierdził również,  że ze względu na poświęcenie się sprawy wschodu jego brat znalazł się na celowniku rosyjskich służb. Zdaniem prezesa PiS, Ukraina powinna Polsce okazać zdecydowanie większą wdzięczność.

– Ukraina reaguje na to heroizacją UPA – miał stwierdzić Jarosław Kaczyński.

źródło: pikio.pl / rp.pl

10 komentarzy do “Wielka AWANTURA Kaczyńskiego z prezydentem Ukrainy! Koniec dobrych relacji! A poszło o…

  • 22 sierpnia 2017 at 18:24
    Permalink

    Nie lubie kaczyńskiego ale tu ma racje. Sprzedawczyki i mordercy. W 1940 sprzedawali polaków ruskim a poźniej mordowali do lat 50tych. 1947 w Cisnej obdzierali polaków ze skury. Poczytajcie ile lat po wojnie jeszcze wojsko walczyło z nimi bo napadali polskie wioski

    Reply
    • 22 sierpnia 2017 at 21:11
      Permalink

      Ty znawco historii lepiej do słownika polskiego czasem zerknij…

      Reply
  • 22 sierpnia 2017 at 20:16
    Permalink

    Prawda ma jedno oblicze. Zakłamywanie historii i wykorzystywanie w bieżących celach politycznych kończy się konfliktem i brakiem wiarygodności dla liderów partii.

    Reply
  • 22 sierpnia 2017 at 22:14
    Permalink

    POPIERAM, i najwyzszy Czas pozbyc sie beszczelnych oprawcow i zakazac im pracy w polsce!!!!!

    Reply
  • 23 sierpnia 2017 at 05:08
    Permalink

    Po rozpadzie zssr to Polacy jeździli na Ukrainę na zarobki . Ktoś o tym wspomina ?

    Reply
  • 23 sierpnia 2017 at 12:43
    Permalink

    A ilu tych sprzedawczyków i morderców jeszcze żyje? Nie można przypisywać historycznych mordów współczesnym ludziom. Należy budować pozytywne relacje z poszanowaniem wartości narodów. Mieliśmy wspólna historię, nie zawsze świetlaną, często tragiczną, ale trzeba patrzeć przed siebie i próbować budować jakąś wspólną przyszłość, a nie ciągle się żreć i przeklinać.

    Reply
    • 23 sierpnia 2017 at 16:57
      Permalink

      O takiej rzezi i tragedi na polskiej ludnosci nie da sie opisac . Historia nie raz pokazala ze ukraincy to falszywy narod i choc nie lubie pisu to popieram jarka w tej kwesti. precz z bandera i upa !!!!!!

      Reply
    • 23 sierpnia 2017 at 19:50
      Permalink

      ale J Kaczynski miał pretensje o gloryfikowanie przez dzisiejszych ukrainców tych co mordowali kiedyś polaków i o to są pretensje zeby tego nie zachwalali swoich dzidków za to że nas mordowali i huj z błędami ortografią najwazniejsze ze ktos pisze to co logiczne a nie bzdury idealnie poprawne ortograficznie. bezses.

      Reply
  • 5 października 2017 at 21:30
    Permalink

    Ukraińskie sabaki. Ruskie was zaoraja, wy psubraty.

    Reply