Wielki skandal z POLSKĄ flagą! “To dla nas wyjątkowo bolesne” [FOTO]

Wpadki z flagami zazwyczaj wywołują złośliwe komentarze, a czasami nawet dyplomatyczne skandale. Zadowoleni nie są także Indonezyjczycy, którzy zauważyli, ze malezyjscy organizatorzy Igrzysk Południowoazjatyckich pomylili flagi. I to jak! Zamiast Indonezji wyszła Polska.

Cały skandal odbył się w VIP-owskim albumie, w którym Indonezja została oznaczona biało-czerwoną flagą (a nie czerwono-białą). Wywołało to poruszenie i zdegustowanie. Głos zabrał nawet indonezyjski minister ds. młodzieży i sportu Imam Nachrowi, który sprawę skomentował bardzo dobitnie – Ta pomyłka jest dla nas wyjątkowo bolesna – oświadczył.

Jednak to nie koniec skandalu. Indonezyjski Twitter żyje hashtagiem #shameonyoumalaysia, pod którym internauci wyrażają swój sprzeciw. Odnosza się nawet do historycznych zaszłości między swoi krajem a Malezją, który miał miejsce w latach 50. i 60. Organizatorzy igrzysk przeprosili i wyrazili ubolewanie z powodu “feralnej pomyłki”.

Jednak ta sprawa powinna dotrzeć i do nas. Jak to polska flaga może być “wyjątkowo bolesna”? Z jakiego powodu? Przecież nie mamy na pieńku z Indonezją.

 

 

natemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >