Holendrzy mają DOŚĆ! Rozpoczynają walkę o swoje wartości! Holandia budzi się z letargu?

Nowy holenderski rząd chce wprowadzić obowiązek nauki holenderskiego hymnu w szkołach w całym kraju.

Dzieci mają poznać tekst, znaczenie oraz melodię Wilhelmusa, jak nazywa się hymn Holandii. Władze chcą w ten sposób wzmocnić narodową tożsamość u młodzieży. W osiągnięciu tego celu ma też pomóc rozdawanie książek o historii Holandii wszystkim uczniom, którzy ukończą osiemnasty rok życia.

W negocjacjach nad utworzeniem rządowej koalicji uczestniczą partie VVD, CDA, D66 i ChristenUnie. Ich przedstawiciele osiągnęli już porozumienie w zasadniczych kwestiach etycznych, takich jak eutanazja i badania nad embrionami.

Demokraci chcieli, aby poza nauką hymn do programu edukacji trafiła też obowiązkowa nauka o niewolnictwie i czasach kolonialnych, ale inne partie się na to nie zgodziły.

Aż dziw bierze, że Holandia do tej pory nie wymagała od swoich obywateli znajomości hymnu. Jak widać na przykładzie właśnie tego państwa – Europa jest w stanie rozkładu i zatracania świadomości narodowej.

Miejmy nadzieję, że ten drobny krok to będzie dopiero początek drogi jaką Holandia przejdzie aby w końcu odzyskać swoje wartości.

źródło: fakty.nl, korwin-mikke.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >