UWAGA! Bułgaria mówi DOŚĆ! Uzbrojone wojsko na granicy z Turcją! Unia w panice!

W walce z nielegalną migracją Bułgaria chce wzmocnić ochronę swojej granicy z Turcją. Minister obrony i wicepremier Krasimir Karakaczanow powiedział w rozmowie z dziennikiem “Die Welt”, że jego kraj, dla wzmocnienia ochrony granic, w przyszłości posłuży się wojskiem. Bułgarsko-turecka granica zostanie podzielona na pięć stref i do każdej z nich rząd chce wysłać po jednej uzbrojonej kompanii, która strzegłaby wyznaczonego odcinka.

Wśród nich będą także wyspecjalizowane oddziały bojowe – zapowiedział bułgarski polityk.

– W praktyce przekonaliśmy się, że wojsko jest skuteczniejsze przy ochronie granic niż policjanci – zaznaczył Karakaczanow, zapowiadając także nadzorowanie ruchów migrantów przy pomocy kamer i dronów.

Do ochrony granic wysłanych ma zostać do 600 żołnierzy. Bułgaria wyposażyła już część swojej granicy lądowej w zasieki graniczne, a granicy lądowej z Grecją już strzeże wojsko.

Bułgarski minister obrony krytykuje, że Europejczycy do tej pory nie zdołali zamknąć przed migrantami szlaku śródziemnomorskiego.

– Nie możemy dopuścić do tego, żeby w dalszym ciągu do Europy przybywali nielegalni imigranci – powiedział Karakaczanow. Jego zdaniem w razie potrzeby we Włoszech czy w Grecji do ochrony granic odesłać można by oddziały NATO, czy europejskie wojsko, a jeżeli byłoby to konieczne, nawet używać broni.

Wiceszef bułgarskiego rządu uważa, że większość ludzi przybywających obecnie do Europy przez Morze Śródziemne to imigranci ekonomiczni. – Nie są ani prześladowani, ani nie muszą obawiać się o swoje życie, oni chcą po prostu żyć w bogatym zachodnim kraju – zaznaczył bułgarski polityk.

Bułgarskie plany ochrony granic przy pomocy wojska skrytykowała niemiecka lewica i organizacja pomocy uchodźcom Pro Asyl.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel (SPD) musi jednoznacznie ustosunkować się do tych bułgarskich fantasmagorii nacechowanych przemocą – powiedział rzecznik klubu poselskiego lewicy ds. polityki zagranicznej Jan van Aken w rozmowie z “Neue Osnabruecker Zeitung”. Wznoszenie na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej nowego muru i chronienie go przy użyciu broni jest nieludzkie i sprzeczne ze wszystkimi europejskimi wartościami – powiedział van Aken.

Szef Pro Asyl Günter Burkhardt stwierdził, że wysyłanie oddziałów bojowych w celu ochrony granic jest “niesłychane” i oznacza jasne łamanie traktatów unijnych, w których zapisane jest poszanowanie praw człowieka.

12 komentarzy do “UWAGA! Bułgaria mówi DOŚĆ! Uzbrojone wojsko na granicy z Turcją! Unia w panice!

  • 18 sierpnia 2017 at 12:05
    Permalink

    Jazda z kurwami doportowac smieci a nie ich karmic

    Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 12:21
    Permalink

    W S P A N I A L E !! Nareszcie jakiś polityk ma po prostu “JAJA’ i robi to co powinna zrobić EUROPA i ta zakichana UE ! Ci Niemcy , Francja i inni politycy poprawni zgubili rozum i normalne zachowania w obronie swoich krajów i obywateli ! TO JAKAŚ ZMOWA ! NALEŻY ICH ARESZTOWAĆ I ODIZOLOWAĆ OD SPOŁECZEŃSTW I TO JAK NAJSZYBCIEJ !!

    Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 13:44
    Permalink

    To niech te pier..ne Niemcy wysyłają tam sobie swoje samoloty i niech ich sobie kur a zwożą jak tak bardzo ich chca!!!!!

    Reply
    • 19 sierpnia 2017 at 11:10
      Permalink

      preciez własnie to robią. urodziłes sie wczoraj ?

      Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 14:05
    Permalink

    z migrantami to jest planowa polityka…
    Europa ma odmóżdżonych wodzów albo sa sterowani
    do irracjonalnych działań przez kosmitów…
    Myslę, że na politychach UE prowadzony jest ściśle tajny eksperyment
    przejmowania kontroli nad mózgiem, co ma doprowadzić do
    sterowania narodami wedle narzuconych zasad…
    Nikt zdrowo myślący w Europie nie sprowadziłby
    takiej szarańczy na swój ukochany kraj…

    Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 15:10
    Permalink

    Nieludzkie jest to ze oni wykorzystuja nasza slabosc i dobroc a przyjezdzaja tylko w jednym celu aby sila zaprowadzic wkoncu szariat i zabijac niewiernych. A ja sie pytam czy to ze oni zabijsja niewinnych ludzi w imie swoich poroniobych przekonan to jest kur..a ok i my sie mamy przyglsdac. Co za pierol.ny brukselski belkot az sie rzygac chce jak slysze o tym jacy to oni sa niewinni i bezbronni pierd..one brudasy!

    Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 18:06
    Permalink

    Bulgaria ma racje,strzezenie granic ,nie ma nic wspolnego z nieposzanowaniem czlowieka.Dawno powinni cos zrobic .Do Wloch przez M,srodziemne przybywaja emigranci i nikt nic nie robi.Dawno powinna byc ta strona zamknieta dla emigrantow
    Weszlismy do Uni ,zeby stworzyc tzw rodzine ynijna i zyc lepiej i bezpieczniej,a jak to wyglada ,codziennie ataki terrorystyczne,muzulmanow zaczyna byc coraz wiecej.Kryzys ekonomiczny jest i kazde panstwo w pierwszym rzedzie powinno zadbac o swojego obywatela ,a nie o emigranta.Jak sie okazuje emigranci maja dniowke za darmo ,a obywatele danego kraju jedza i utrzymuja rodziny grzebiac w smietnikach.Czy to jest poszanowanie czlowieka?Gdzie jestescie wy z Uni,jak tak chcecie dobrze dla emigrantow ,to moze sie wszyscy przeniescie do ich kraju i robcie taki porzadek.My polacy jak bylismy emigrantami w innych krajach ,to nikogo nie zabijalismy.Oni zas maja otwarte bramy i dziekuja nam Europie wlasnie w postaci atakow,gdzie gina nawet dzieci.Pytam ,gdzie tu jest poszanowanie czlowieka.To nie jest zwykly wybryk huliganski,to sie rozprzestrzenia na wysoka skale ,a wy teraz jestescie bezradni.

    Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 21:04
    Permalink

    Moim zdaniem musimy brać z nich przykład i już w tej chwili trzeba ustawić granicę ze szwabami wojskiem polskim żeby dzicz odstrzelić .

    Reply
  • 18 sierpnia 2017 at 21:07
    Permalink

    W przyszłości? Wojsko powinno pilnować granicy Bułgarii już od dawna. Co robili do tej pory. Na miejscu Niemiec odesłał bym Bułgarom wszystkich uchodźców których wpuścili. I mówię to jako wróg Niemiec.

    Reply
  • 19 sierpnia 2017 at 00:00
    Permalink

    TY szwabski śmieciu powiec to rodzinom zabitych obywateli u.e. i gałconym z przymusu ,kobietom .

    Reply
  • 19 sierpnia 2017 at 17:12
    Permalink

    Powinny wrocic posterunki graniczne w polsce i odizolowac sie od strefy Schengen.Dziwie sie ze jeszcze u nas ich nie ma.Jak narazie boja sie nas ale coraz bardziej badaja tereny przygraniczne w polsce co im wolno a co nie.Tak wiec jestem za dolaczeniem z Bulgaria do czystek a i Wegrzy pojda z nami.

    Reply
  • 20 sierpnia 2017 at 08:21
    Permalink

    Moi drodzy! Jesteśmy katolikami i chrześcijanami…. nasi politycy wykorzystują naszą wiarę przeciwko nam mówiąc o miłości bliźniego, o pomocy bliźniemu….. Powiem Wam że ci którzy tak mówią albo nie znają SŁOWA BOŻEGO albo zakłamujä celowo nauki BOGA.
    A dlaczego?…. przytoczę przykład

    PIERWSZE CZYTANIE
    Iz 56, 1. 6-7

    Powszechność zbawienia

    Czytanie z Księgi proroka Izajasza
    Tak mówi Pan: «Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić.
    Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i aby miłować imię Pana i zostać Jego sługami – wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją świętą górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów».

    Oto słowo Boże

    czyli cudzoziemców którzy przejdą na naszą wiarę Bóg orzyjmie do swojego domu……

    Jest więcej przykładów w których Bóg mówi wyraźnie iż nie toleruje abyśmy my kochali i sprzyjali wrogom JEGO!!!

    Reply