Stało się to czego najbardziej bał się Macron! Jego koszmar się spełnił! Pierwsza dama załamana.

Macron pobił niechlubny rekord. Francuzi mają go dość, a jego żona mimo tego, że dwoi się i troi aby pomóc mężowi również traci zapał. Sondaże są bezwzględne zarówno dla pierwszej damy jak i samego prezydenta Francji.
Sondaż Ifop pokazuje jak wielki spadek poparcia przeżywa Macron. Tylko w ostatnim miesiącu stracił on 10 proc. poparcia.

Jak podkreśla agencja Reutera to rekord, gdyż żaden polityk od 1995 r. nie stracił tak szybko poparcia. Wyniku sondażu opublikowała gazeta „Journal du Dimanche”. Wynika z nich, że z nowego prezydenta zadowolone jest zaledwie 54 proc. obywateli Francji, to o 10 proc. mniej niż w czerwcu.

Wzrosła również liczba niezadowolonych z Macrona, z 35 proc do 43 proc. badanych. Poprzednim, niechlubnym rekordzistą był w 1995 r. Jacques Chirac.

Jak zauważa Reuters spadek poparcia może wynikać z problemów związanych z wojskiem – przez brak porozumienia w sprawie cięć budżetowych na obronność kraju z pracy zrezygnował główny dowódca francuskiej armii generał Pierre de Villiers.

Również żona Macrona nie ma łatwo. Francuzi nie darzą jej sympatią. Wygląda na to, że obywatele tego kraju najchętniej w trybie ekspresowym zmieniliby prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >