To KONIEC Schetyny i Petru! Znad tej przepaści nie ma powrotu.

Fatalne wieści dla Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru. Okazuje się, że ich wyborcom nie w smak, że stoją na czele swych ugrupowań. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla portalu OKO.press. Aż chciałoby się zapytać – co to za liderzy opozycji, którzy nie mają poparcia nawet wśród własnego elektoratu?

Lider PO i szef Nowoczesnej nie mają ostatnio powodów do radości. Nie dość, że PiS rośnie w siłę i notuje rekordowo wysokie wyniki, to jeszcze nie chcą ich właśni wyborcy. Sondaż Ipsos pokazuje, że Schetyna ma poparcie zaledwie 13 proc. sympatyków Platformy Obywatelskiej. To najniższy wynik wśród polityków jego partii! Z kolei Petru zanotował wynik tylko 16 proc. wśród elektoratu Nowoczesnej.

– Obaj mają za sobą dwa lata. Przez ten czas nie zdarzyło się nic, co mogłoby podnieść ich walory jako liderów, ale wydarzyły się rzeczy, które zdeprecjonowały ich w tej roli. W przypadku Petru oczywiście wyjazd z posłanką Joanną Schmidt na portugalską Maderę i wpadki. A u Schetyny to niekonsekwencja. Nie był to błysk. Wyborcy zdążyli się zdegustować – uważa prof. Kazimierz Kik, politolog.

A jeśli nie Schetyna i Petru, to kto? Według sondażu na czele PO mógłby stanąć były minister sprawiedliwości Borys Budka, cieszący się poparciem 28 proc. W Nowoczesnej na lidera wysunęła się z kolei poseł Katarzyna Lubnauer – 38 proc.

– Na tle tych dwóch liderów nie mieli wpadek, ale sukcesów też żadnych. Stawia się na młodszych, tylko dlatego, że neguje się starych. To są tylko złudzenia, które na tle przeciętnych polityków mogą wyglądać jak gwiazdy – kwituje Kik.

źródło: se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >