BRAWO! Te słowa Trumpa skrajnie WKURZYŁY jego przeciwników! Lewica wściekła!

W sobotę prezydent potępił „przejawy nienawiści, bigoterii i przemocy z wielu stron”, co uznane zostało przez dziennikarzy lewackich mediów i polityków Partii Demokratycznej za wypowiedź zbyt ogólnikową.

„Chciałem być pewien, że to, co powiem, będzie właściwe” – podkreślił Trump. Przypomniał, że w poniedziałek potępił neonazistów. „Ale nie wszyscy, którzy byli w Charlottesville, to neonaziści i biali supremacjoniści” – powiedział prezydent.

Podkreślił, że przemocy w Charlottesville dopuścili się także lewicowi aktywiści. „Czy oni są bez winy?” – pytał retorycznie prezydent podczas konferencji prasowej w Trump Tower.

Przypomnijmy grupy prawicowe – w tym osoby związane z rasistowską organizacją Ku Klux Klan, organizacjami białych nacjonalistów – zjechały do miasteczka uniwersyteckiego Charlottesville. Ich demonstracja miała być protestem przeciw planowanemu przez władze miasta usunięciu z lokalnego parku pomnika gen. Roberta E. Lee, jednego z dowódców Konfederacji w amerykańskiej wojnie domowej (1861-1865).

Przedstawiciele ugrupowań lewicowych, w tym znani z agresywnej retoryki członkowie afroamerykańskiej grupy Black Lives Matter w odpowiedzi na protest skrajniej prawicy zorganizowali kontrdemonstrację pod hasłem Anti-Fascist Action (akcja antyfaszystowska).

źródło: PAP / Wolność24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >