Nie tylko Niemcy! Oto kolejne państwo, od którego Polska będzie domagać się reparacji?!

Od kiedy rządy w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość,  możemy być świadkami pogorszenia się stosunków dypolmatycznych pomiędzy Polską a Niemcami.  Nowym czynnikiem,  który negatywnie na te relacje wpływa jest otwarta deklaracja prezesa Prawa i Sprawiedliwości z czerwca,  kiedy to otwarcie stwierdził,  że Polska nigdy nie zrzekła się reparacji od swoich zachodnich sąsiadów. 

W najnowszym odcinku programu „Studio Polska” przedstawicielka Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych – Elżbieta Rybarska,  wspomniała o olbrzymiej krzywdzie zadanej Polakom przez Niemców.  Do grona winowajców dodała kolejne państwo.

O rodzimym kraju Adolfa Hitlera jeszcze nikt oficjalnie nie wspomniał.

jako Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych […]. Wypraszamy sobie jakikolwiek głos w temacie roszczeń wojennych, reparacji wojennych, jeżeli ktoś w to nie wierzy lub ktoś podważa, że takie odszkodowania nam Polakom, nam rodzinom, okaleczonym przez Niemców i przez Austriaków, na której ziemi (Austrii – przyp. red.) było ponad 49 podobozów zespołu Mauthausen-Gusen, to prosimy aby zamilkli – stwierdziła Rybarska.

Po tych ciekawych słowach prowadząca programu – Magdalena Ogórek postanowiła rozwinąć dalej wątek współodpowiedzialności Austrii za konsekwencję wybuchu II wojny światowej. Stwierdziła, że …

…CZYTAJ WIĘCEJ!…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >