SZOK! Konserwy z CHORYCH świń trafią do sprzedaży! To decyzja rządu.

Rząd znalazł grupę firm, które wyprodukują konserwy ze świń pochodzących ze stref zakażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń – ASF. Sprawę opisuje Wirtualna Polska. Ministerstwo rolnictwa zobowiązało się zachować w tajemnicy dane producentów. W ten sposób konsumenci, do których trafią produkty, nie będą wiedzieć o pochodzeniu mięsa.

– To bardzo dobre konserwy, o najwyższej ponad 90-procentowej zawartości mięsa czy tłuszczu. Są bezpieczne, ponieważ surowiec przetworzono w temperaturze ponad 80 st. C, a w tych warunkach wirus ginie. Partia produktu trafiła już do jednej z rządowych agencji – zdradza WP jedna z osób zaangażowanych w projekt.

W lipcu rząd wprowadził nowe przepisy, które mają na celu usprawnienie walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń. „Proponowane rozwiązania ułatwią likwidację chorób zakaźnych zwierząt, co przyczyni się do ograniczenia strat ponoszonych przez hodowców i producentów oraz sektor rolno-spożywczy” – podano w oficjalnym komunikacie.

Podczas spotkań z przedsiębiorcami w Ministerstwie Rolnictwa zachęcano do zagospodarowania świń ze stref zajętych przez wirusa. Jak podaje Wirtualna Polska rządowi udało się…

…CZYTAJ WIĘCEJ…

Jeden komentarz do “SZOK! Konserwy z CHORYCH świń trafią do sprzedaży! To decyzja rządu.

  • 13 sierpnia 2017 at 08:37
    Permalink

    Kurwa mać jakie to są chore świnie nie piszcie głupot mieszkamy w strefie ASF i jest pobierana krew w kierunku ASF jeżeli są zdrowe można sprzedawać w ciągu 2 tyg od pobrania krwi jeżeli w tym czasie nie zdąży sprzedać to znowu krew pobierają jeżeli znajdą chore to te zabierają do utylizacji a w tym okręgu 10-15 km wprowadzany jest zakaz 40 dniowy więc nie pierdolcie że chore mięso . Lepiej powiedzcie kto wziął za ASF miliony żeby nas małych rolników zniszczyć a zamiast nas żeby powstały wielkie fermy z mięsem pełnych ANTYBIOTYKÓW i Innych świństw !!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ