Skandal! Macron TĄ decyzją upokorzył Polskę i Węgry!

Prezydent Francji spotka się pod koniec sierpnia z europejskimi przywódcami, by rozmawiać o zmianach w unijnej dyrektywie o pracownikach delegowanych – informuje agencja Reutera.

W poniedziałek Pałac Elizejski potwierdził, że w dniach 23-25 sierpnia prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedzi Austrię, Rumunię i Bułgarię. Podczas wizyty 23 sierpnia w austriackim Salzburgu ma spotkać się z kanclerzem Christianem Kernem, a dołączyć do nich mają premierzy Czech i Słowacji: Bohuslav Sobotka i Robert Fico. Dzień później francuski prezydent uda się do Rumunii, gdzie porozmawia z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem i premierem Mihaim Tudose.

Ostatnia na trasie będzie Bułgaria, gdzie Macron spotka się z premierem Bojko Borysowem i prezydentem Rumenem Radewem.

Wszystkie wizyty i spotkania mają związek z opracowywanymi przez Komisję Europejską zmianami dotyczącymi delegowania pracowników w Unii Europejskiej, a wśród proponowanych zmian jest m.in. zasada, która nakazywałaby płacić te same pensje za tę samą pracę, w tym samym miejscu.

W praktyce pracownik z Litwy delegowany przez pracodawcę na przykład do Francji, miałby dostawać za swoją pracę takie same pieniądze, co osoba zatrudniona lokalnie. Obecnie w takiej sytuacji pracownik z Litwy może pracować za stawki swojego kraju, co w takim przypadku jest o wiele mniejszą pensją niż minimalne wynagrodzenie gwarantowane we Francji.

Macron już w czasie kampanii prezydenckiej wielokrotnie poruszał kwestię niesprawiedliwości, która dotyka kraje Zachodu, w związku z brakiem zmian w tych przepisach. Obecną sytuację w sprawie pracowników delegowanych nazywał „dumpingiem socjalnym”.

Komentatorzy z Polski w kontekście zapowiadanych wizyt Macrona odnotowali, że prezydent Francji…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…

4 komentarzy do “Skandal! Macron TĄ decyzją upokorzył Polskę i Węgry!

 • 10 sierpnia 2017 at 21:55
  Permalink

  Dlaczego firmy zagraniczne które mają produkcje w Polsce i hipermarkety nie płacą wynagrodzenia pieniężne w/g stawek Niemieckich Francuskich czy Szwajcarskich .Jakie obwiązują u nich .Niech się nad tym także rząd Polski zastanowi.Jak ma to działać niech działa w obie strony.

  Reply
 • 10 sierpnia 2017 at 22:52
  Permalink

  Można go trochę nazwać nacjonalista narodowym przez takie posunięcie. Porownajcie teraz sytuacje w UE i oceńcie. Czyli przytacza kocioł garnkowi

  Reply
 • 13 sierpnia 2017 at 19:39
  Permalink

  Nie trzeba być wybitnie inteligentnym aby dostrzec dbanie o własne Francuskie Firmy przez Macrona! Przecież to jakaś paranoja, wiadomo że jeżeli za tą samą stawkę będzie mógł pracować Francuz i np. Polak to wybiorą francuza. Po co nam Unia? Francuzi chcą mieć firmy u nas, ale już Swój rynek blokować. Jeżeli to wejdzie to będzie z dużą stratą m.in. dla Polski. Chodzi o transport! To najbardziej boli Macrona! Niech wyjdzie z Unii jak mu się nie podoba.

  Reply
 • 26 września 2017 at 19:21
  Permalink

  to jak polak miałby się utrzymać za około 400 euro gdzie ponad 400 euro kosztuje mieszkanie a nie wspomne o mediach i wyżywieniu on nie chce europejczyków u siebie pracujących i płacących podatki a jest ich 2, lub 3 to wychodzi około 1500 euro w jednym miesiącu jeśli ma się swój dom. gdzie tu logika woli muslinów terrorystów .

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ