Skandal! Macron TĄ decyzją upokorzył Polskę i Węgry!

Prezydent Francji spotka się pod koniec sierpnia z europejskimi przywódcami, by rozmawiać o zmianach w unijnej dyrektywie o pracownikach delegowanych – informuje agencja Reutera.

W poniedziałek Pałac Elizejski potwierdził, że w dniach 23-25 sierpnia prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedzi Austrię, Rumunię i Bułgarię. Podczas wizyty 23 sierpnia w austriackim Salzburgu ma spotkać się z kanclerzem Christianem Kernem, a dołączyć do nich mają premierzy Czech i Słowacji: Bohuslav Sobotka i Robert Fico. Dzień później francuski prezydent uda się do Rumunii, gdzie porozmawia z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem i premierem Mihaim Tudose.

Ostatnia na trasie będzie Bułgaria, gdzie Macron spotka się z premierem Bojko Borysowem i prezydentem Rumenem Radewem.

Wszystkie wizyty i spotkania mają związek z opracowywanymi przez Komisję Europejską zmianami dotyczącymi delegowania pracowników w Unii Europejskiej, a wśród proponowanych zmian jest m.in. zasada, która nakazywałaby płacić te same pensje za tę samą pracę, w tym samym miejscu.

W praktyce pracownik z Litwy delegowany przez pracodawcę na przykład do Francji, miałby dostawać za swoją pracę takie same pieniądze, co osoba zatrudniona lokalnie. Obecnie w takiej sytuacji pracownik z Litwy może pracować za stawki swojego kraju, co w takim przypadku jest o wiele mniejszą pensją niż minimalne wynagrodzenie gwarantowane we Francji.

Macron już w czasie kampanii prezydenckiej wielokrotnie poruszał kwestię niesprawiedliwości, która dotyka kraje Zachodu, w związku z brakiem zmian w tych przepisach. Obecną sytuację w sprawie pracowników delegowanych nazywał „dumpingiem socjalnym”.

Komentatorzy z Polski w kontekście zapowiadanych wizyt Macrona odnotowali, że prezydent Francji…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…

5 komentarzy do “Skandal! Macron TĄ decyzją upokorzył Polskę i Węgry!

 • 10 sierpnia 2017 at 21:55
  Permalink

  Dlaczego firmy zagraniczne które mają produkcje w Polsce i hipermarkety nie płacą wynagrodzenia pieniężne w/g stawek Niemieckich Francuskich czy Szwajcarskich .Jakie obwiązują u nich .Niech się nad tym także rząd Polski zastanowi.Jak ma to działać niech działa w obie strony.

  Reply
 • 10 sierpnia 2017 at 22:52
  Permalink

  Można go trochę nazwać nacjonalista narodowym przez takie posunięcie. Porownajcie teraz sytuacje w UE i oceńcie. Czyli przytacza kocioł garnkowi

  Reply
 • 13 sierpnia 2017 at 19:39
  Permalink

  Nie trzeba być wybitnie inteligentnym aby dostrzec dbanie o własne Francuskie Firmy przez Macrona! Przecież to jakaś paranoja, wiadomo że jeżeli za tą samą stawkę będzie mógł pracować Francuz i np. Polak to wybiorą francuza. Po co nam Unia? Francuzi chcą mieć firmy u nas, ale już Swój rynek blokować. Jeżeli to wejdzie to będzie z dużą stratą m.in. dla Polski. Chodzi o transport! To najbardziej boli Macrona! Niech wyjdzie z Unii jak mu się nie podoba.

  Reply
 • 26 września 2017 at 19:21
  Permalink

  to jak polak miałby się utrzymać za około 400 euro gdzie ponad 400 euro kosztuje mieszkanie a nie wspomne o mediach i wyżywieniu on nie chce europejczyków u siebie pracujących i płacących podatki a jest ich 2, lub 3 to wychodzi około 1500 euro w jednym miesiącu jeśli ma się swój dom. gdzie tu logika woli muslinów terrorystów .

  Reply
 • 3 listopada 2017 at 18:00
  Permalink

  Zastanawia mnie dalej boerna postawa rzadu, powinna byc bardziej agresywna wobec czlowieka o dziwnych pogladach seksualnych oraz bez jednego dnia przeprowaconego.
  Opodatkowac natychmiast odpowiednii francuskie sklepy itp,

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >